×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W lutym zaczną się prace budowlane w powstającym Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy

  • Autor: PAP
  • 07 sty 2019 10:37
W lutym zaczną się prace budowlane w powstającym Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy
fot. unsplash

Pierwszego lutego rozpoczną się prace budowlane w pomieszczeniach stadionu miejskiego w Białymstoku, gdzie powstanie centrum nauki, nazywane dotąd Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy - poinformował PAP Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, który realizuje projekt.

REKLAMA

Urząd miasta Białegostoku wydał już stosowne pozwolenie na rozpoczęcie tych prac budowlanych, musi się ono jeszcze uprawomocnić - poinformował dział promocji BPN-T.

Centrum ma służyć szeroko pojętej popularyzacji nauki wśród dzieci, młodzieży, ale też dorosłych. Jeszcze przed feriami zimowymi, które w Podlaskiem rozpoczynają się w trzecim tygodniu stycznia Białostocki Park Naukowo-Technologiczny ogłosi konkurs na nazwę powstającego centrum.

Park technologiczny poinformował, że z początkiem lutego zaczną się prace, tzw. konstrukcyjno-budowlane w miejscu gdzie powstanie część wystawy tzw. "Mali Odkrywcy" dedykowana młodszej publiczności. Prace te mają potrwać d końca marca 2019 r. Natomiast prace w miejscu, gdzie będzie się mieścić wystawa główna centrum nauki zaczną się 1 kwietnia i mają być kontynuowane do końca sierpnia 2019 r. Całe centrum ma być gotowe i oddane do użytku na początku 2020 r. - poinformował BPN-T.

W Podlaskiem nie ma dotychczas żadnej placówki pełniącej rolę centrum nauki. Będzie się mieścić w już istniejących pomieszczeniach pod trybunami stadionu miejskiego. W lipcu 2018 r. podpisano umowę z wykonawcą prac. Przeprowadzi je wybrana w przetargu firma Trias Avi z Warszawy; wartość umowy to 25,4 mln zł, 17 mln zł z tej kwoty to dotacja z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie