REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Mielcu powstanie nowa hala sportowa. W planach piękny obiekt na miarę XXI wieku

  • Autor: PAP
  • 27 lip 2017 16:20
fot. pixabay.com

W Mielcu powstanie nowa hala widowiskowo-sportowa. Koszt jej budowy wyniesie ok. 80 mln zł; inwestycja zostanie dofinansowana m.in. z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

REKLAMA

W czwartek podpisana została umowa na dofinansowanie budowy hali. Samorząd Mielca otrzyma z resortu sportu 17 mln zł.

Jak przypomniał w trakcie uroczystości wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, pierwszy raz do Mielca przyjechał w 2015 r. "Oglądałem wówczas starą halę sportową i mówiłem zarówno marszałkowi Ortylowi (marszałkowi województwa podkarpackiego Władysławowi Ortylowi - PAP), i prezydentowi Mielca, żeby nie robić remontu, ale coś, co będzie pięknym, funkcjonalnym obiektem na miarę XXI wieku. Posłuchali się mojej skromnej osoby i teraz mamy tutaj ściernisko, ale niedługo będzie piękna hala sportowa z udziałem pieniędzy publicznych" - powiedział wiceminister.

Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślił, że podpisanie umowy umożliwia szybkie ogłoszenie przetargu.

"Ważne, żeby ten przetarg rozpoczął się możliwie szybko, bo wiemy, jak brak hali doskwiera piłkarzom ręcznym. Mielec kiedyś miał halę z prawdziwego zdarzenia. Była to najlepsza hala w województwie rzeszowskim, podkarpackim i na pewno ta ambicja pozostała. Stąd też decyzja o tym, żeby budować nową halę od podstaw" - podkreślił marszałek.

Radości z podpisania umowy nie krył wiceprezydent Mielca Jak Myśliwiec, który podziękował za wsparcie inwestycji. "Wszyscy czekają na miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Wiemy, o czym marzą piłkarze ręczni, pływacy i przedstawiciele innych dyscyplin, którzy dotychczas funkcjonowali w starej hali, a teraz im tego brakuje. Naszym wspólnym życzeniem będzie, aby ta inwestycja przebiegała bez żadnych zakłóceń, aby ten przetarg można było rozstrzygnąć bardzo szybko i rozpocząć na tym klepisku budowę nowej hali" - powiedział.

Nowa hala powstanie w miejscu starej, która została już zburzona i mieściła się przy ul. Solskiego. Nowy obiekt ma służyć nie tylko grom zespołowym, ale również zaprojektowano w niej kompleks basenów. Hala będzie mogła pomieścić ok. 3,5 tys. kibiców. Według planów ma powstać do 2020 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie