REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Mielnie powstanie nowa atrakcja turystyczna

  • Autor: PAP
  • 18 sty 2018 10:30
fot. shutterstock

„Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie” to pełna nazwa nowej atrakcji turystycznej, która do czerwca ma powstać w Mielnie. Gmina na realizację projektu wartego ok. 1,2 mln zł otrzyma unijne dofinansowanie.

REKLAMA

"Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie" to oryginalny produkt turystyczny, który ma spełniać rolę ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Ta prowadzić będzie przez charakterystyczne dla nadmorskiego lasu stare wydmy, a także historyczne obiekty - grodziska i dwa poniemieckie bunkry, zbudowane podczas II wojny światowej pomiędzy plażą a leśną drogą prowadzącą z Mielna do Mielenka i dalej do Chłopów (Zachodniopomorskie).

Najbardziej charakterystycznymi elementami ścieżki będą wielkie figury szyszek, kładka łącząca dwa grodziska, taras widokowy oraz nowa zabudowa bunkrów. Ta nowa atrakcja turystyczna ma zachęcić do odwiedzania Mielna przez całe rodziny.

Leśna pętla ma być gotowa w czerwcu 2018 r.

Planowany koszt inwestycji to ok. 1,2 mln zł. Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego WZ, Mielno uzyska jednak ponad 0,5 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Umowa w tej sprawie między władzami gminy i województwa podpisana została w środę.

To już trzeci projekt, który - z myślą o mieszkańcach i turystach - realizowany będzie w mieleńskiej gminie w 2018 r., i na który ta uzyskała unijne dofinansowanie w ramach tego samego działania RPO. W sierpniu 2017 r. podpisane zostały umowy na dofinansowanie powstania skarbnicy wioski rybackiej w Chłopach (uzyskana dotacja to 824 tys. zł) i rozwój promenady "Przyjaźni" w Mielnie (uzyskana dotacja to 1,7 mln zł). Nowa infrastruktura ma być oddana do użytku do września.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie