REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Muzeum Wojska Polskiego otwarto oferty na budowę MWP w Cytadeli

  • Autor: PAP
  • 19 sty 2018 10:22
W Muzeum Wojska Polskiego otwarto oferty na budowę MWP w Cytadeli
Projekt siedziby stałej MHP jest autorstwa pracowni architektonicznej WXCA fot. WXCA

W Muzeum Wojska Polskiego otwarto w czwartek 6 ofert nadesłanych w I etapie przetargu nieograniczonego na budowę Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej. Środki, jakie zamawiający przeznaczył na to przedsięwzięcie, to 320 mln zł brutto.

REKLAMA

Zakończył się I etap nieograniczonego przetargu na budowę Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej.

Jak poinformowano w przesłanym w czwartek PAP komunikacie, "w Muzeum Wojska Polskiego odbyło się oficjalne otwarcie nadesłanych ofert na I etap budowy Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej".

Na przetarg nadesłało swoje oferty 6 czołowych firm budowlanych, działających na polskim rynku. Są to: Warbud S.A., Konsorcjum HOCHTIEF-POLAQUA S.A., Konsorcjum PORR - PORR Bau, Mostostal, Budimex i

Konsorcjum IDS-Marbud.

"Większość ofert zmieściło się w założonych przez Muzeum Wojska Polskiego kosztach do przetargu" - napisano w komunikacie MWP.

Zgodnie z prawem zamówień publicznych wkrótce pełna informacja zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej.

Środki, jakie zamawiający przeznaczył na to przedsięwzięcie, to 320 mln zł brutto.

Muzeum będzie mieścić się na terenie tzw. Cytadeli Muzeów. Znajdą się tam istniejące już Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskie oraz projektowane nowe siedziby Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historii Polski. Na tych ponad 30 ha przestrzeni zaplanowano także miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

W centralnej części kompleksu znajdzie się plac. Będzie to odtworzony historyczny plac gwardii. Zostanie on zlokalizowany na osi al. Wojska Polskiego i Bramy Straceń. Pod placem zaprojektowano dwukondygnacyjny parking dla zwiedzających i pracowników oraz miejsca postojowe dla autokarów. Nowe muzea będą ten plac okalały. Od południa i północy zlokalizowane zostaną dwa pawilony, w których znajdą się wystawy Muzeum Wojska Polskiego. Centralnie od wschodu stanie duży gmach Muzeum Historii Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie