×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W najbliższym czasie ruszy rewitalizacja parku kąpielowego w Wiśle

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2018 11:41
W najbliższym czasie ruszy rewitalizacja parku kąpielowego w Wiśle
fot. pixabay.com

W najbliższym czasie budowlańcy rozpoczną rewitalizację parku kąpielowego w Wiśle – poinformował prezes komunalnej spółki Baseny Wisła Jakub Stasiewicz. Mieszkańcy i turyści skorzystają z niego już latem 2019 r. Koszt inwestycji to 18,5 mln zł.

REKLAMA

"Trwają już ostatnie formalności w cieszyńskim starostwie. Projekt opiniuje konserwator zabytków. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach uda się wszystko sfinalizować i w ciągu dwóch tygodni rozpocznie się rewitalizacja" - powiedział Stasiewicz.

Park kąpielowy w centrum beskidzkiego kurortu ze względu na swój zabytkowy charakter zachowa oryginalny wygląd. Przede wszystkim pozostanie basen o wielkości 50 na 50 m z trzema różnymi poziomami głębokości wody, a także główny budynek, który obecnie znajduje się w bardzo złym stanie. Atrakcją ma być nowy pawilon z kinem letnim i usługami.

Spółka komunalna w marcu otrzymała kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego na rewitalizację kluczowego dla kurortu miejsca.

Wykonawca ma ukończyć przebudowę najdalej w pierwszym kwartale 2019 r., aby już latem z obiektu mogli korzystać mieszkańcy i turyści. Inwestycja będzie kosztowała 18,5 mln zł. Spłata kredytu nastąpi w ciągu 15 lat.

Park kąpielowy w Wiśle został wybudowany w 1932 r. W ostatnich latach był nieczynny.

Basen jest drugą dużą inwestycją, którą w tym roku rozpoczął samorząd Wisły. W mieście ruszyła też modernizacja piętrowego dworca kolejowego Wisła Uzdrowisko, który powstał w 1929 r. Inwestycja finansowana przez samorząd miasta będzie kosztowała ponad 4,8 mln zł, a prace potrwają do lata br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie