REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

W niedzielę Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich

  • Autor: PAP
  • 16 lis 2022 14:35
W niedzielę Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich
W niedzielę Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich, fot. unsplash

55 muzeów i galerii weźmie udział w 17. Dniu Otwartym Muzeów Krakowskich. W niedzielę będzie można wejść do miejsc na co dzień niedostępnych dla publiczności, taniej zwiedzić wystawy oraz wziąć udział w warsztatach i spotkaniach z przewodnikami.

REKLAMA

Muzeum Akademii Sztuk Pięknych zaprasza na prezentację wystawy "Nowosielski", Muzeum Narodowe w Krakowie proponuje kolekcję prac Tamary Łempickiej, natomiast w Muzeum Archeologicznym będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po wystawie stałej: "Bogowie starożytnego Egiptu". W sumie w Dniu Otwartym weźmie udział 55 muzeów i galerii - przede wszystkim z Krakowa, ale w inicjatywę włączają także instytucje z Niepołomic i Wieliczki.

Niemal wszystkie zaproponują tego dnia bilet w promocyjnej cenie albo wstęp bezpłatny. W Muzeum Krakowa wstęp na wszystkie czynne w tym dniu wystawy stałe i czasowe wyniesie 1 zł, tyle samo w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie i Muzeum MICET przy Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. W Muzeum Narodowym w Krakowie bilety na niemal wszystkie wystawy (z wyjątkiem Muzeum Książąt Czartoryskich oraz wystaw "Łempicka" i "Nowy początek. Modernizm w II RP") będą kosztować 5 zł.

Dodatkowo muzea przygotowały na ten dzień oprowadzania kuratorskie i warsztaty, także dla dzieci. W Muzeum Etnograficznym kuratorzy oprowadzą po wystawach "POWERBANK/siła kobiet" i "Nie poddaję się, trwam. Władysław Wałęga - malarstwo". Specjalne oprowadzanie po muzeum proponuje m.in. Muzeum Fotografii w Krakowie, Muzeum Geologiczne AGH i oddziały Muzeum Krakowa - Rynek Podziemny i Muzeum Nowej Huty. Natomiast dyrektor Muzeum Fotografii oprowadzi po gabinetach i schowkach oddziału przy ul. Józefitów.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie