×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Nowym Centrum Łodzi powstanie duży kwartał mieszkalny

  • Autor: UM Łódź
  • Opublikowano: 08 sie 2022 13:53
  • Zaktualizowano: 08 sie 2022 13:54
W Nowym Centrum Łodzi powstanie duży kwartał mieszkalny
W Nowym Centrum Łodzi powstanie duży kwartał mieszkalny, fot. UMŁ

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy nowego osiedla z mieszkaniami na wynajem, które powstanie w Nowym Centrum Łodzi. To inwestycja Cavatina Holding.

REKLAMA

  • Z początkiem sierpnia ciężki sprzęt budowlany wjechał na teren inwestycji, którym jest leżący do tej pory odłogiem kwartał pomiędzy ulicami: Tuwima, Przędzalnianą, Tramwajową i al. Rodziny Grohmanów (kiedyś była tam bocznica tramwajowa łódzkiego MPK).
  • Działkę zabuduje Cavatina Holding.
  • Inwestor na bazie pofabrycznych zabudowań dawnych Widzewskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „1 Maja” przy al. Piłsudskiego 135 realizuje w Łodzi inny miastotwórczy projekt - Widzewską Manufakturę WI-MA.

Na gruncie przy ul. Tuwima wybuduje zespół dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Na pierwszym etapie inwestycji powstanie większy z nich, zaprojektowany wzdłuż al. Rodziny Grohmanów na planie litery „E". W najwyższej części będzie miał 11 kondygnacji. W jego murach znajdzie się 468 lokali mieszkalnych. Planowany termin oddania do użytku to koniec 2023 r. Drugi budynek, wzdłuż ul. Tuwima, powstanie na drugim etapie. Będzie w nim ponad 400 mieszkań. W obu gmachach zaplanowano lokale użytkowe na parterze.

Mieszkania na wynajem ResiCapital

Inwestycja przy ul. Tuwima jest częścią większego projektu holdingu Cavatina, który w Łodzi, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu realizuje program ResiCapital – bazę mieszkań na wynajem. Włączone do niej będą też mieszkania w Widzewskiej Manufakturze WI-MA, gdzie poza budynkiem biurowym mają powstać także dwa mieszkalne z 414 lokalami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie