×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Nowym Sączu powstaną dwa nowe przystanki kolejowe

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 paź 2022 16:40
W Nowym Sączu powstaną dwa nowe przystanki kolejowe
Lokalizacja planowanego przystanku Nowy Sącz Dąbrówka, fot. Karol Janusz, mat. PKP PLK

W Nowym Sączu PKP PLK wybuduje dodatkowe przystanki. Już podpisano umowę na projekt i budowę jednego z nich.

REKLAMA

  • Na trasie Tarnów – Leluchów będą dodatkowe przystanki: Nowy Sącz Dąbrówka i Nowy Sącz Gorzków.
  • Na peronach będą wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie z systemem ścieżek dotykowych, a także pochylnie.

Przystanki Nowy Sącz Dąbrówka i Nowy Sącz Gorzków zwiększą dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 12 mln zł netto na inwestycje w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. 

Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę przystanku Nowy Sącz Dąbrówka za nieco ponad 12 mln zł z Firmą Nowak-Mosty Sp. z o.o. Prace przy budowie przystanku obejmą jednocześnie remont pobliskiego wiaduktu kolejowego. Zakończenie prac przewidziano na koniec 2023 r.

Prowadzone jest postępowanie przetargowe na budowę przystanku Nowy Sącz Gorzków. Na przystanku istotnym udogodnieniem dla wszystkich podróżnych będzie przejście podziemne.

Nowe przystanki w dzielnicach - Dąbrówka i Gorzków, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, przewidziano w rejonie dużych sądeckich przedsiębiorstw FAKRO oraz DAKO. Na peronach będą wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. Jasne oświetlenie pomoże w orientacji także po zmroku. Udogodnieniem dla osób niewidomych, czy słabo widzących będą oznakowania z systemem ścieżek dotykowych. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania się przewidziano pochylnie.

Rządowy Program dla kolei w Małopolsce obejmuje 9 inwestycji z listy podstawowej w miejscowościach: Kraków Piastów, Kraków Kościelniki, Kraków Przylasek, Wolbrom, Zator, Pisary, Dąbrówka, Nowy Sącz (dwa przystanki). Oprócz umowy na przystanek Nowy Sącz Dąbrówka, podpisano już kontrakty na realizację podobnych projektów w Zatorze, w Dąbrówce i w Wolbromiu. Niebawem ogłoszone zostaną kolejne przetargi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie