×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi kwitnie 60 tys. tulipanów

  • Autor: UM Łódź
  • 06 maj 2022 15:08
W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi kwitnie 60 tys. tulipanów
W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi kwitnie 60 tys. tulipanów, fot. UMŁ
W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi kwitnie 60 tys. tulipanów

Prawie 60 tysięcy kwiatów w 39 odmianach. W łódzkim Ogrodzie Botanicznym można już podziwiać jedną z największych jego atrakcji – tulipanowy dywan.

REKLAMA

Kolekcja tulipanów znajduje się na końcu alei lipowej, nieopodal labiryntu. W kolistych rabatach rosną 52 tysiące kwiatów w 39 odmianach, w tym 11 po raz pierwszy w kolekcji. 

Główną część kolekcji stanowią jedne z najstarszych, a jednocześnie najbardziej popularnych tulipanów ogrodowych z grupy mieszańców Darwina. Pierwszą odmianę z tej grupy, nazwaną na cześć twórcy teorii ewolucji Charles Darwin, wyhodowano we Francji pod koniec XIX w. Potem wyselekcjonowano całą grupę tulipanów nazywaną darwinami, które zaczęto krzyżować z czerwoną odmianą tulipana Fostera i tak otrzymano mieszańce Darwina. Tulipany te mają duże kwiaty i mocne łodygi, są wysokie i pięknie wyglądają zarówno na rabatach, jak i po ścięciu w wazonach.

Kolekcja tulipanów w Ogrodzie Botanicznym składa się z:

Golden Parade, American Dream, Salmon Impression. Po raz pierwszy w Ogrodzie obejrzeć będzie można tulipany z kolekcji Pride: Apricot Pride, Purple Pride, Coral Pride, Red Pride, Royal Pride, Orange Pride, Pink Pride, a także białą odmianę Silver Cloud, czerwoną Hollands Glorie oraz żółte Sweetheart i Novisun.

Kolejnych ponad 7 tysięcy cebul tulipanów zakwitnie także na rabacie bylinowej znajdującej się w centralnej części Ogrodu oraz w przedogródku w Skansenie Roślinnym, gdzie prócz mieszańców Darwina obejrzeć można również odmiany tulipanów botanicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie