REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Płocku za ponad 206 mln zł powstanie aquapark

  • Autor: PAP
  • 29 kwi 2021 17:00
W Płocku za ponad 206 mln zł powstanie aquapark
W Płocku za ponad 206 mln zł powstanie aquapark, fot. shutterstock

W Płocku powstanie za ponad 206 mln zł aquapark, centrum sportowo-rekreacyjne, które zaprojektuje i wybuduje spółka Warbud. Przedsięwzięcie będzie realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W czwartek podpisano umowę na wykonanie inwestycji.

REKLAMA

Jak poinformował Urząd Miasta Płocka, zadaniem spółki Warbud w ciągu najbliższych 33 miesięcy będzie zaprojektowanie i wybudowanie w miejscu zespołu basenów, a następnie utrzymanie ich oraz eksploatacja przez 20 lat - w tym czasie płocki samorząd będzie stopniowo wykupywał wybudowane obiekty.

Urząd wskazał, że projekt pod nazwą "Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Płocku" będzie realizowany w formule PPP. "Tym prywatnym partnerem, wyłonionym w trwającym trzy lata postępowaniu, została spółka Warbud" - podkreślił Urząd Miasta. Jak podał, obiekty aquaparku powstaną w miejscu po dawnej szkole podstawowej nr 17 przy ul. Miodowej.

"Budowa płockiego aquaparku to jeden z największych kontraktów, jaki miasto podpisało w swojej historii. Wartość tego kontraktu przekracza 206 mln zł" - zaznaczył płocki samorząd. Dodał, iż w podpisaniu umowy na realizację centrum sportowo-rekreacyjnego z kompleksem basenów uczestniczyli w czwartek m.in. prezydent miasta Andrzej Nowakowski i prezes Warbudu Jerzy Werle.

Według płockiego Urzędu Miasta tamtejszy aquapark będzie składał się z dwóch części - z wewnętrznej ze strefą basenową, w tym z basenem sportowym, zjeżdżalniami i placem zabaw, a także z dodatkową strefą spa & wellness oraz z zewnętrznej z placem wodnym i terenami zielonymi.

Urząd Miasta Płocka zwrócił uwagę, że postępowanie w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego na realizacje przedsięwzięcia wraz z cała dokumentacją "zostały przygotowane na tyle dobrze, że przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej uznali je za wzór, który należy pokazać innym miastom". 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie