×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W podwarszawskim Julinku powstał Park Wodny pod gołym niebem. Otwarcie w wakacje!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 cze 2022 10:52
W podwarszawskim Julinku powstał Park Wodny pod gołym niebem. Otwarcie w wakacje!
W podwarszawskim parku Julinek powstał Park Wodny pod gołym niebem, fot. mat. prasowe

Idealna miejscówka na lato w podwarszawskim parku Julinek, gdzie powstał Park Wodny pod gołym niebem. Na pow. 20 tys. mkw. znajdują się m.in. zjeżdżalnie, armatki i kurtyny wodne, spray park. - Projektując Park Wodny w Julinku chcieliśmy pogodzić dobrą zabawę, z której słynie to miejsce, z proekologicznym podejściem do planety - mówi Maciej Zębik, projektant Parku Wodnego w Julinku.

REKLAMA

  • W podwarszawskim Julinku zostanie otwarty w wakacje Park Wodny pod gołym niebem.
  • Wśród atrakcji m.in. strefa basenowa poziomowana do głębokości 2 metrów, 5 zjeżdżalni o łącznej długości 167 metrów,  czy 4 kurtyny wodne.
  • Projektanci Parku Wodnego wzięli pod uwagę nie tylko oryginalność i aspekty wizualne budowanych atrakcji, ale także funkcjonalność, innowacyjność oraz proekologiczność całego obiektu.

Julinek Park to miejsce aktywnej i jakościowej zabawy, zlokalizowane w Lesznie, ok. 30 km od Warszawy. Na obszarze prawie 30 ha dostępny jest szereg atrakcji, w tym m.in. największy w regionie park linowy zbudowany na naturalnym drzewostanie, ścianka wspinaczkowa, wesołe miasteczko, kraina dmuchańców, pole do minigolfa czy ekologiczny plac zabaw. Na miejscu jest także dostępny obiekt noclegowy B&B Julinek Park z 60-cioma komfortowymi pokojami oraz apartamentami rodzinnymi. Już na nadchodzące wakacje, oferta Julinka zostanie rozszerzona o nowoczesny Park Wodny pod gołym niebem.

Szereg atrakcji dla osób w każdym wieku

Budowa Parku Wodnego w Julinku, trwająca od listopada 2021 roku, właśnie dobiega końca. Już niebawem do dyspozycji turystów z całej Polski oddane zostaną takie atrakcje jak m.in. strefa basenowa poziomowana do głębokości 2 metrów, 5 zjeżdżalni o łącznej długości 167 metrów, 4 kurtyny wodne czy 10 armatek wodnych. Na terenie parku znajdzie się także tzw. spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością.

Wszystkie osoby zaangażowane w projekt, w ciągu ostatnich kilku miesięcy wykonały fantastyczną pracę. Cieszymy się, że wraz z początkiem wakacji, powitamy pierwszych gości - mówi Karina Jarecka, kierownik działu marketingu Julinek Park.

Jesteśmy przekonani, że Park Wodny w Julinku stanie się dużym hitem wśród odwiedzających w każdym wieku. To pierwsza tego typu atrakcja w okolicy. Idealna na szybki wypad z miasta na krótkie wakacje – będzie można tutaj wypocząć na leżaku, ale też rozerwać się i spędzić aktywnie czas, pływając i korzystając np. ze zjeżdżalni. Dodatkowo na terenie Parku Wodnego dostępnych będzie aż 5 punktów gastronomicznych z różnorodną kuchnią i letnimi drinkami – przekonuje Karina Jarecka.

Łączna powierzchnia całego Parku Wodnego wraz z otoczeniem wynosi 20 tys. mkw. Na terenie obiektu znajduje się także duży, wygodny, bezpłatny parking, fot. mat. prasowe
Łączna powierzchnia całego Parku Wodnego wraz z otoczeniem wynosi 20 tys. mkw. Na terenie obiektu znajduje się także duży, wygodny, bezpłatny parking, fot. mat. prasowe

Z myślą o środowisku

Projektanci Parku Wodnego wzięli pod uwagę nie tylko oryginalność i aspekty wizualne budowanych atrakcji, ale także funkcjonalność, innowacyjność oraz proekologiczność całego obiektu. Między innymi opracowano rozwiązanie, które pozwoli na ponowne wykorzystanie wody z basenu. Dzięki systemowi sedymentacji – samowolnego opadania na dno fizycznych zabrudzeń, otwarcie Parku Wodnego nie wpłynie znacząco na ilość eksploatowanej wody w całym Julinek Park. Po odpowiednim procesie oczyszczania będzie ona wykorzystana do podlewania roślinności, której zresztą w położonym w samym sercu natury Julinku nie brakuje. Z kolei woda znajdująca się w tzw. „nogomyjkach” będzie wykorzystywana do spłukiwania toalet. Projektanci oparli także dużą część zapotrzebowania w energię elektryczną na jej odnawialnych źródłach, a dokładniej panelach fotowoltaicznych. Mowa tutaj o pokryciu całości mocy wykorzystywanej w części gospodarczej obiektu. Dzięki temu, że Julinek jest tak dobrze nasłonecznionym miejscem, fotowoltaika jest w stanie wspierać także cały system technologii basenów. Dzięki temu, w ujęciu całościowym aż 30 proc. energii wykorzystywanej w Parku Wodnym pochodzi z OZE.

Postawiono na maksymalną oszczędność wody oraz wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, fot. mat. prasowe
Postawiono na maksymalną oszczędność wody oraz wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, fot. mat. prasowe

Poszanowanie środowiska to ważny aspekt w niemal każdej dziedzinie życia. Projektując Park Wodny w Julinku chcieliśmy pogodzić dobrą zabawę, z której słynie to miejsce, z proekologicznym podejściem do planety, poszanowaniem roślinności, której w otoczeniu Parku nie brakuje - podkreśla Maciej Zębik, projektant Parku Wodnego w Julinku.

Postawiliśmy na maksymalną oszczędność wody oraz wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Zależało nam na zaprojektowaniu miejsca, w którym każdy – niezależnie od wieku – będzie czuł się dobrze, znajdzie dla siebie coś ciekawego oraz chętnie będzie tu wracał. Park Wodny jest projektem funkcjonalnym, z nowoczesnym designem, opartym o naturalne materiały, które doskonale korespondują z otoczeniem – zaznacza projektant.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie