×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W poniedziałek startuje przebudowa w gdańskim Brzeźnie

  • Autor: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni
  • 15 wrz 2023 14:49
  • Aktualizacja: 16 wrz 2023 10:15
W poniedziałek startuje przebudowa w gdańskim Brzeźnie
W poniedziałek, 18 września rozpocznie się realizacja tzw. „umowy szesnastkowej” u zbiegu ulic Łamanej, Brzeźnieńskiej i al. Hallera. fot. GZDiZ

W poniedziałek w gdańskim Brzeźnie startuje realizacja tzw. „umowy szesnastkowej”. Będą nowe odcinki dróg, chodniki i zjazdy na teren mieszkalno-usługowy.

REKLAMA

  • W poniedziałek, 18 września rozpocznie się realizacja tzw. „umowy szesnastkowej” u zbiegu ulic Łamanej, Brzeźnieńskiej i al. Hallera.
  • Powstaną nowe odcinki dróg oraz chodników. Przebudowane będą także zjazdy na teren mieszkalno-usługowy.
  • Wykonane zostanie nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

Modernizacja zakłada przebudowę ul. Łamanej oraz budowę nowej jej części od strony ul. Brzeźnieńskiej do istniejącego odcinka w formie ciągu pieszo-jezdnego. Wyremontowane zostaną zjazdy na posesje, wykonane będą też nowe zjazdy na teren budowanej nieruchomości.

Powstanie także ciąg pieszy łączący ul. Łamaną z al. Hallera z dopuszczonym ograniczonym ruchem pojazdów tylko dla mieszkańców i użytkowników sąsiadujących posesji.

Przebudowany i częściowo dobudowany zostanie również chodnik przy ul. Łamanej. Projekt zakłada ponadto budowę odwodnienia, nowego oświetlenia oraz montaż słupków ochronnych. Wykonawca uporządkuje i urządzi również tereny zielone wokół inwestycji.

Prace prowadzone będą etapowo. Częściowo zawężany oraz tymczasowo zamykany dla ruchu kołowego będzie odcinek ul. Łamanej w pobliżu budowy budynku mieszkalno-usługowego, z zachowaniem dojazdów do posesji. Utrzymana zostanie natomiast komunikacja piesza na całym przebudowywanym terenie. Zmiany w organizacji ruchu potrwać mają planowo do 18 listopada.

Przebudowa realizowana jest w ramach umowy drogowej, zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych z firmą NDI Brzeźno Sp. z o.o. i stanowi kontynuację prac z czerwca 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie