×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W poszpitalnym budynku powstanie internat

  • Autor: PAP
  • 28 paź 2022 15:41
W poszpitalnym budynku powstanie internat
Obiekty Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przejdą przebudowę, w efekcie której powstanie internat, poradnia psychologiczno-pedagogiczna oraz centrum doradztwa zawodowego. fot. Shutterstock

Obiekty Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przejdą przebudowę, w efekcie której powstanie internat, poradnia psychologiczno-pedagogiczna oraz centrum doradztwa zawodowego.

REKLAMA

  • Gorzowska firma Gotech za ponad 42 mln zł przeprowadzi przebudowę obiektów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu (CEZiB).
  • W wyniku inwestycji powstaną: internat, poradnia psychologiczno-pedagogiczna oraz centrum doradztwa zawodowego.
  • Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę części ścian, renowację i wymianę okien, wzmocnienie stropów lub ich wymianę oraz wykonanie nowej elewacji.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w listopadzie br. Gorzowska firma Gotech jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym - na kwotę ponad 42 mln zł.

"Zaproponowana (...) kwota przekraczała przyjętą przez miasto, ale radni wyrazili zgodę, by zwiększyć finansowanie o ponad 11 mln zł. To pozwoliło na rozstrzygnięcie przetargu" - przekazała w piątek Daria Adamczewska z komunalnej spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

W ramach inwestycji budynek poszpitalny przy ul. Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim zostanie w całości dostosowany do potrzeb internatu Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu (CEZiB). Główną funkcję obiektu rozplanowano na kondygnacjach od parteru do poddasza.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę części ścian, renowację i wymianę okien, wzmocnienie stropów lub ich wymianę oraz wykonanie nowej elewacji. W piwnicy obniżone zostaną posadzki; niewykluczone, że konieczne będzie wzmocnienie konstrukcji fundamentów - przekazano.

Ponadto wybudowane zostaną nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne, a także wzmocniona będzie konstrukcja dachu wraz z wymianą jego pokrycia. W środku budynku zaplanowano prace wykończeniowe i częściowe wyposażenie pomieszczeń.

Z kolei od skrzyżowania ul. Szpitalnej z ul. Teatralną powstanie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Centrum Doradztwa Zawodowego przy CEZiB. Na ten cel zostanie przebudowana część budynku dydaktyczno-administracyjnego "D" oraz przylegająca do niego piwnica budynku "C". Wyższe kondygnacje zostaną przeznaczone na sale terapeutyczne, dydaktyczne i biurowe.

Inwestycja jest dofinansowana z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na kwotę 28,9 mln zł. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie