REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Poznaniu powstanie pięciogwiazdkowy hotel Mövenpick

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 kwi 2021 12:42
W Poznaniu powstanie pięciogwiazdkowy hotel Mövenpick
Hotel Mövenpick w Poznaniu. fot. mat. prasowe, wiz. AESDE
W Poznaniu powstanie pięciogwiazdkowy hotel Mövenpick
W Poznaniu powstanie pięciogwiazdkowy hotel Mövenpick
W Poznaniu powstanie pięciogwiazdkowy hotel Mövenpick
W Poznaniu powstanie pięciogwiazdkowy hotel Mövenpick

W Poznaniu powstanie pięciogwiazdkowy hotel marki Mövenpick. Projekt hotelu powstał z dbałością o zachowanie specyfiki otoczenia Jeziora Maltańskiego oraz z myślą o uatrakcyjnieniu infrastruktury sportowej. Będzie wyposażony  w instalację fotowoltaiczną, system wykorzystania deszczówki, pojawią się również ule i budki dla ptaków. Za projekt architektoniczny odpowiada ACE ODA Studio BOAA.

REKLAMA

  • W zielonym sercu Poznania nad jeziorem Malta powstanie pięciogwiazdkowy hotel Mövenpick.
  • Obiekt będzie wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, jak instalacja fotowoltaiczna, system wykorzystania deszczówki, pojawią się również ule i budki dla ptaków.
  • Otwarcie pierwszego hotelu Mövenpick w Poznaniu zaplanowane jest na 2023 rok.
  • Autorem projektu architektonicznego hotelu jest ACE ODA Studio BOAA.

Accor, światowy lider hotelarstwa, rozbudowuje w Polsce portfolio pochodzącej ze Szwajcarii marki Mövenpick. Grupa podpisała ze spółką Maltaski umowę o zarządzanie pięciogwiazdkowym hotelem Mövenpick w Poznaniu. Będzie to trzeci, po Kołobrzegu i Zakopanym obiekt marki. Nowy hotel powita pierwszych gości w 2023 roku.

Przeczytaj także >> Przepełnione sztuką wnętrza w miejskim klimacie czekają na gości NYX Hotel Warsaw

159-pokojowy Mövenpick Poznań powstanie w zielonym sercu Poznania nad jeziorem Malta. To miejsce bardzo popularne wśród lokalnej społeczności, a ze względu na liczne międzynarodowe imprezy kulturalne i sportowe także dla gości z całej Polski. To trzeci, po Mövenpick Kołobrzeg i Mövenpick Zakopane, obiekt szwajcarskiej marki z portfolio Accor, który powstanie w Polsce.

Jak na markę klasy premium przystało, hotel charakteryzuje się doskonałą lokalizacją przy ulicy Wiankowej, w bliskim sąsiedztwie linii brzegowej jeziora. Obiekt zaoferuje gościom restaurację, bar, sale konferencyjne, a także centrum fitness z basenem wewnętrznym, strefę SPA z gabinetami kosmetycznymi oraz parking. Nie zabraknie również rowerowni czy narciarni dla gości korzystających z pobliskiego stoku.

– Mövenpick jest synonimem udanego wypoczynku, stąd trzecia już lokalizacja w Polsce, natomiast pierwsza typowo miejska. Marka jest znana ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska i proponowanie rozwiązań proekologicznych w swoich obiektach. Międzynarodowy system certyfikacji Green Globe wyróżnił Mövenpick jako globalnego lidera zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie. Ekologicznych rozwiązań nie zabraknie także w poznańskim hotelu –Jacek Stasikowski, Dyrektor ds. rozwoju sieci Accor. 

Inwestorem jest Maltaski sp. z o.o. sp. k., a projekt hotelu powstał z dbałością o zachowanie specyfiki otoczenia Jeziora Maltańskiego oraz z myślą o uatrakcyjnieniu infrastruktury sportowej – stoku narciarskiego i toru regatowego. Obiekt będzie wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, jak instalacja fotowoltaiczna, system wykorzystania deszczówki, pojawią się również ule i budki dla ptaków.

– Teren poznańskiej Malty to miejsce ważne dla wszystkich mieszkańców Poznania. Dlatego zależało nam na współpracy z marką, która z jednej strony zapewni noclegowo-konferencyjne zaplecze dla tej wyjątkowej okolicy, a z drugiej – naturalnie wkomponuje się w krajobraz. Chcemy, aby powstający hotel, ze swoją infrastrukturą gastronomiczną, barem restauracją, był miejscem przyjaznym dla lokalnej społeczności. Wszyscy spędzający czas nad jeziorem, będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej hotelu, dzięki czemu wierzymy, że oferujemy mieszkańcom dodatkową wartość – Tomasz Bociąg, Dyrektor Zarządzający w Maltaski sp. z o.o. sp. k.

Otwarcie pierwszego hotelu Mövenpick w Poznaniu zaplanowane jest na 2023 rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie