REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

W Poznaniu powstanie pierwszy las kieszonkowy

  • Autor: PAP
  • 05 lis 2022 10:42
W Poznaniu powstanie pierwszy las kieszonkowy
Sporą powierzchnię parków w Poznaniu powiększy pierwszy w stolicy Wielkopolski las kieszonkowy, fot. jess mcmahon/unsplash

W sobotę w Poznaniu, po raz pierwszy z inicjatywy samorządu miasta, zostanie posadzony tzw. las kieszonkowy. Na powierzchni 250 mkw. utworzy go ponad 700 sadzonek drzew i krzewów.

REKLAMA

  • Poznański magistrat poinformował, że las kieszonkowy powstanie przy ul. Piastowskiej.
  • Akcja sadzenia 700 drzew i krzewów rozpocznie się o godz. 11. Jej organizatorzy zapraszają do udziału mieszkańców.
  • Na ochotników będzie czekał niezbędny sprzęt, a samo sadzenie poprzedzi krótki instruktaż.

"Rośliny będą wzrastać w gęstym zadrzewieniu, tworząc unikalny mikroklimat w miejskiej przestrzeni. Lasek miejski wpłynie na zwiększenie bioróżnorodności oraz na retencję wód deszczowych. To również ważne miejsce edukacyjne i społeczne dla mieszkańców" - podkreślono w komunikacie magistratu.

Uczestnicy akcji posadzą m.in. klony, lipy, wiązy, grusze, graby czy cisy oraz krzewy takie jak trzmielina europejska, dereń świdwa oraz kalina koralowa.

W czasie akcji chętni mieszkańcy otrzymają 100 sadzonek sosny zwyczajnej oraz sosny wejmutki. Dla dzieci przygotowano warsztaty tworzenia hoteli dla owadów.

Pierwszy las kieszonkowy w stolicy Wielkopolski, z inicjatywy firmy deweloperskiej, posadzono w ubiegłym roku na poznańskich Ratajach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie