×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Poznaniu rusza budowa kolejnego odcinka drogi rowerowej

  • Autor: UM Poznan
  • 20 kwi 2021 16:30
W Poznaniu rusza budowa kolejnego odcinka drogi rowerowej
22 kwietnia rozpocznie się realizacja trzeciego etapu budowy dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. fot. Shutterstock

Jak podaje Poznan.pl, 22 kwietnia rozpocznie się realizacja trzeciego etapu budowy dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu.

REKLAMA

W efekcie zaplanowanych prac po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej, od ronda Skubiszewskiego, do którego dochodzi droga rowerowa od ul. Malwowej, do ul. Rumuńskiej, powstanie dwukierunkowa droga rowerowa o nawierzchni bitumicznej.

Po stronie południowej, po której wymieniona zostanie również nawierzchnia chodnika, roboty będą prowadzone na odcinku od ronda Skubiszewskiego do ul. Jugosłowiańskiej. Przewidziano też m.in. przebudowę nawierzchni skrzyżowania z ul. Węgorka, na którym - podobnie jak na skrzyżowaniu z ul. Jugosłowiańską - przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna.

To jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych tras rowerowych w mieście. Powstała trasa ułatwi dojazd do terenów zielonych oraz usprawni komunikację między osiedlami a centrum miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie