×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W przestrzeni publicznej może być designersko

  • Autor: propertydesign.pl
  • 07 maj 2014 14:19
W przestrzeni publicznej może być designersko
Siedzisko projektu Wzorro: Marcin Krater, Katarzyna Pełka, fot. Jędrzej Stelmaszek
W przestrzeni publicznej może być designersko
W przestrzeni publicznej może być designersko
W przestrzeni publicznej może być designersko
W przestrzeni publicznej może być designersko
W przestrzeni publicznej może być designersko

Siedzisko Pique jest dedykowane przestrzeniom publicznym. Może znaleźć się w hotelowym lobby, muzealnym holu, czy poczekalni na lotnisku. Wyjątkowy projekt autorstwa Wzorro Design powstał w trakcie Dobrego Tygodnia Projektanta.

REKLAMA

Mebel Pique autorstwa Marcina Kratera i Katarzyny Pełki z pracowni Wzorro Design składa się z bazowego elementu – siedziska, które może być uzupełnione się o dodatkowe części – tapicerowane ekrany/oparcia, o różnych wysokościach oraz o półki/stoliki. Ekrany pozwalają na subtelne dzielenie przestrzeni pomiędzy użytkownikami, umożliwiają stworzenie bardziej intymnej atmosfery.

Elementy dodatkowe umieszczane są w szczelinach w siedzisku. Moduły można ze sobą zestawiać. Całości dopełniają poduszki dodające komfortu i wygody. W projekcie użyto wysokiej jakości plamoodpornych i hipoalergicznych tkanin oraz elementów z drewna dębowego. - Nowoczesny charakter i lekkość zostały uzyskane dzięki regularnym przepikowaniom tapicerki - wyjaśnia Katarzyna Pełka z pracowni Wzorro Design.

Projekt mebla powstał w trakcie Dobrego Tygodnia Projektanta 2013. To była druga edycja warsztatów organizowanych przez Dobrotękę. W zeszłym roku do udziału zaproszono 8 młodych projektantów z Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia.Cztery duety projektantów i projektantek współpracowały z dobrodzieńskimi firmami meblarskimi. Producentami w tej edycji warsztatów byli: Halupczok Kuchnie i Wnętrza, Meble Karliczek, Meblo Nowak oraz Kler - inwestor dla siedziska Pique.

Przez tydzień projektanci współpracowali z firmami nad nowymi produktami, które mogłyby uzupełnić ofertę marek. Propozycje projektowe były konsultowane z technologami i rzemieślnikami, już na etapie powstawania koncepcji, dzięki czemu można było szybko wyeliminować trudne technologicznie rozwiązania oraz wspólnie znaleźć mocne punkty projektów. Jedynym limitem był czas oraz budżet.

Każdy z zespołów zmagał się z innym tematem projektowym – od dekorów frontów kuchennych, przez stylizowane komody, po wygodne meble tapicerowane. Projektanci mieli okazję poznania klasycznego rzemiosła i nowoczesnych technologii produkcji mebli firm z Dobrodzienia. Dla producentów była to okazja do poznania innowacyjnego myślenia projektantów.

W 7 dni zrealizowano 4 prototypy. Są to wspomniany Pique - mebel tapicerowany, dedykowany przestrzeniom publicznym, meble Baronki z dekoracyjnymi frontami tapicerowanymi, minimalistyczny wieszak do wnętrz młodzieżowych oraz frezowana listwa jako wykończenie frontów mebli kuchennych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie