REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Puławach powstała hala widowiskowo-sportowa

  • Autor: PAP
  • 04 paź 2021 13:43
W Puławach powstała hala widowiskowo-sportowa
W Puławach powstała hala widowiskowo-sportowa, fot. shutterstock

Hala sportowo-widowiskowa przy ul. Lubelskiej 59 w Puławach to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Wyposażona jest 1436 miejsc stałych z możliwością zwiększenia do 3362 miejsc po rozłożeniu trybun teleskopowych. Powierzchnia użytkowa hali to ponad 8041 metrów kwadratowych.

REKLAMA

"Obiekt posiada sauny, siłownie, sale konferencyjne, sale VIP i pomieszczenia biurowe. Parkiet hali wykonany jest z klonu kanadyjskiego i jest to jeden z większych parkietów drewnianych w Europie. Na takich parkietach rozgrywane są mecze na przykład NBA" - powiedział w poniedziałek Łukasz Śmiech z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach.

Hala wyposażona jest w pętlę indukcyjną, która jest udogodnieniem dla osób z dysfunkcjami słuchu. Obiekt jest przyjazny też dla osób niepełnosprawnych ruchowo, posiada windy, szerokie wejścia i przejazdy, miejsca parkingowe, przystosowane toalety.

"Postaramy się wykorzystać ten potencjał w jak najbardziej korzystnym dla miasta zakresie. Hala może być miejscem organizacji koncertów, targów, konferencji, wystaw, spektakli i innych wydarzeń, które wymagają dużego i nowoczesnego zaplecza technicznego. Sprzęt, który znajduje się w obiekcie, czyli oświetlenie i nagłośnienie jest w stanie spełnić wymagania większości z nich" - podkreślił kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Puławy Łukasz Kołodziej.

Puławska hala wyposażona jest we własne źródło zasilania awaryjnego, wykorzystywane są też odnawialne źródła energii w postaci pomp ciepła, które służą do ogrzewania hali oraz podgrzewania wody użytkowej. Uroczyste otwarcie hali sportowej dla mieszkańców Puław zaplanowane jest na sobotę na godzinę 17.00

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie