×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Radomiu powstanie pierwszy wodny plac zabaw

  • Autor: PAP
  • 20 lut 2023 13:45
W Radomiu powstanie pierwszy wodny plac zabaw
Wodny plac zabaw w Radomiu to jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego na rok 2022, fot. Unsplash

Nad zalewem na Borkach w Radomiu powstanie pierwszy w mieście wodny plac zabaw. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wybrał wykonawcę robót – firmę z Iłży k. Radomia. Wartość umowy to ponad 2,3 mln zł. Wodna atrakcja powinna zostać gotowa późną jesienią.

REKLAMA

  • Nad zalewem na Borkach w Radomiu powstanie pierwszy w mieście wodny plac zabaw.
  • Przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie wodnego placu zabaw wygrała firma Deka z Iłży k. Radomia.

Dariusz Osiej z MOSiR w Radomiu poinformował PAP w poniedziałek, że przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie wodnego placu zabaw wygrała firma Deka z Iłży k. Radomia. Jej oferta była najniższa spośród trzech złożonych i opiewała na nieco ponad 2 mln 330 tys. zł.

Zgodnie z założeniami w pobliżu zalewu na Borkach, od strony ulicy Stasieckiego, ma powstać niecka o powierzchni 200 m kw. z 14 różnego rodzaju atrakcjami wodnymi. Obok stanie kontenerowy budynek socjalny z toaletami, teren wokół placu ma być zagospodarowany i oświetlony. Wykonawca będzie mieć na realizację zadania dziewięć miesięcy.

Wodny plac zabaw to jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego na rok 2022. Jego pomysłodawcy oszacowali koszt inwestycji na 1 mln zł i taka kwota została zarezerwowana. Tymczasem na ogłoszony w ub. roku przetarg wpłynęła jedna oferta (także od firmy Deka z Iłży), opiewająca na 2,4 mln zł. Z powodu braku całej kwoty, przetarg unieważniono. Dodatkowe pieniądze znalazły się dopiero w tegorocznym budżecie miasta i MOSiR mógł ogłosić drugi przetarg na realizację inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie