REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Radomiu powstanie Radomskie Centrum Nauki. "To będzie perła w koronie"

  • Autor: PAP
  • 26 paź 2018 16:15
W Radomiu powstanie Radomskie Centrum Nauki. "To będzie perła w koronie"
fot. shutterstock

Budowę Radomskiego Centrum Nauki zapowiedział w piątek minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. "To będzie perła w koronie Radomia” - powiedział wicepremier. Placówka ma być oddana do użytku do końca 2022 r.

REKLAMA

- Jestem przekonany, że jest to inicjatywa, która pokaże zupełnie inne, nowoczesne oblicze Radomia, która pomoże zatrzymać tutaj w Radomiu młode elity radomskich szkół i radomskich uczelni - powiedział Gowin na piątkowej konferencji w Radomiu. Dodał, że Radomskie Centrum Nauki będzie "perłą w koronie Radomia". Minister zapewnił, że jego resort będzie finansowym partnerem przedsięwzięcia.

W konferencji wzięli także udział wicemarszałek Senatu Adam Bielan i szef kancelarii premiera Marek Suski oraz kandydat PiS na prezydenta miasta Wojciech Skurkiewicz.

Skurkiewicz zapowiedział, że to Radomskie Centrum Nauki ma być wzorowane na Centrum Nauki Kopernik. - Będzie to miejsce, które będzie przyciągało uczniów radomskich szkół, studentów i zachęcało do tego, aby zgłębiać i swoją wiedzę właśnie w obszarze szeroko pojętej nauki - zaznaczył kandydat na prezydenta. Dodał, że prace nad koncepcją placówki zostaną zakończone do połowy 2019 r.

- Chcemy, żeby to było miejsce, w którym nie tylko będzie można miło spędzać wolny czas; miejsce, w którym się będzie można uczyć, ale również miejsce, gdzie będzie można prowadzić badania w przygotowanych laboratoriach np. chemicznym, biologicznym, fizycznym oraz w laboratoriach związanych z tym, co chcemy w Radomiu rozwijać, a więc z przemysłem metalowym - stwierdził Skurkiewicz.

RCN ma być niezależną placówką naukową. Skurkiewicz zapowiedział, że będzie wybudowane ze środków unijnych, dotacji budżetowych, środków własnych gminy i darowizn od osób fizycznych i podmiotów gospodarczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie