×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Rzeszowie powstaje wyjątkowa pływalnia. To ma być najnowocześniejszy obiekt w kraju

  • Autor: PAP
  • 07 cze 2018 16:37
  • Aktualizacja: 07 cze 2018 16:45
W Rzeszowie powstaje wyjątkowa pływalnia. To ma być najnowocześniejszy obiekt w kraju
fot. Fotolia

Ponad 24,6 mln zł kosztować będzie przebudowa basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Na bazie basenu w stolicy Podkarpacia powstać ma ośrodek przygotowań olimpijskich dla seniorów i juniorów w skokach do wody. Połowa pieniędzy na remont basenu pochodzi z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

REKLAMA

W czwartek w Rzeszowie podpisana została umowa z wykonawcą remontu basenu, firmą Karpa-Bud.

Jak powiedział podczas uroczystości prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, basen zostanie wybudowany praktycznie od nowa. Dodał, że to już kolejna inwestycja o charakterze sportowo-rekreacyjnym, którą realizuje samorząd. Ferenc przypomniał, że niedawno oddane zostały po przebudowie baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

"Polityka miasta jest taka, że najpierw realizowaliśmy zadania, dzięki którym miasto ma dodatkowe pieniądze, wpływy do budżetu z podatków. Myślę tu o inwestycjach w infrastrukturę czy przygotowanie terenów pod inwestycje. Teraz przyszedł czas na zadania o charakterze rekreacyjnym, choć nie zapominamy o inwestycjach, które tworzą miejsca pracy" - podkreślił.

Wiceprezydent miasta Marek Ustrobiński zaznaczył, że funkcjonalność obiektu po remoncie była uzgadniania wspólnie ze sportowcami. "Obiekt spełniał będzie wymogi światowej federacji pływackiej FINA. Basen będzie miał wymiary 25 m na 29 m, będzie też pięć wież o różnej wysokości do skoków do wody oraz dwie trampoliny" - dodał.

Obok basenu będzie też sala gimnastyczna, w której, jak powiedział wiceprezydent, zawodnicy będą mogli ćwiczyć skoki do wody "na sucho".

"Basen będzie wyposażony też w odpowiedni system kamer, które filmować będą ewolucje wykonywane przez zawodników. Nagrania służyć będą trenerom do analizy" - powiedział Ustrobiński.

Dodatkowo na basenie będą jeszcze cztery tory do nauki pływania.

Zdaniem wiceprezydenta obiekt, który powstanie, będzie najnowocześniejszy w kraju. "Chcemy, aby obiekt był wykorzystywany do przygotowań olimpijskich dla seniorów i juniorów w skokach do wody oraz w skokach synchronicznych. Dlatego inwestycja została dofinansowana z budżetu resortu sportu" - powiedział Ustrobiński.

Obecny na konferencji przewodniczący Komitetu Technicznego Skoków do Wody przy Polskim Związku Pływackim Grzegorz Lesiak powiedział, że na rzeszowskim basenie będzie można rozgrywać wszystkie zawody w skokach do wody oprócz rangi mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. "W planach mamy organizację w Rzeszowie m.in. mistrzostw Europy seniorów i juniorów, czy puchary świata w skokach do wody" - zapowiedział.

Inwestycja ma być gotowa w grudniu 2019 r. Całkowity jej koszt to ponad 24,6 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie