W Starachowicach powstanie promenada i tereny wypoczynkowePAP - 07-04-2021 16:12


Trwa rewitalizacja Starachowic. Po odnowieniu parku miejskiego przyszedł czas na zagospodarowanie terenów przy Zbiorniku Pasternik. Wzdłuż linii brzegowej powstanie m.in. promenada.

Jak poinformował we wtorek PAP prezydent Starachowic Marek Materek, modernizacja północnej linii brzegowej jest jednym z elementów kompleksowego programu rewitalizacji miasta.

"W ramach inwestycji wykonane zostaną m.in. reprezentacyjna promenada, pomosty, ścieżka rowerowa, skatespot i nowe nasadzenia zieleni. Poza tym wybudowane zostaną altany do wypoczynku i plac zabaw" - powiedział.

Zaznaczył, że na ten cel miasto pozyskało dotacje ze środków europejskich i rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zewnętrznym dofinansowanie wsparta zostanie także inwestycja polegająca na oczyszczeniu zbiornika. Miasto otrzymało na ten cel prawie 20 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnego Programu Operacyjnego. W przetargu na wykonanie prac zgłosiły się trzy firmy. "Oferty są obecnie analizowane pod względem formalnym" - dodał prezydent.

"Zbiornik Pasternik jest jedną z wizytówek naszego miasta, jest położony tuż przy wjeździe do Starachowic, dlatego bardzo zależało nam, aby zmienić jego oblicze" - zaznaczył prezydent.

W ramach programu rewitalizacji Starachowic odnowiono już park miejski, w planach jest także m.in. modernizacja budynku Parku Kultury, zagospodarowanie przestrzeni wokół dworców kolejowych Wschodniego i Zachodniego i rewitalizacja zalewu Lubianka. (PAP)

autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ amac/