REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Starachowicach powstanie promenada i tereny wypoczynkowe

  • Autor: PAP
  • 07 kwi 2021 16:12
W Starachowicach powstanie promenada i tereny wypoczynkowe
Przy Zbiorniku Pasternik w Starachowicach powstanie promenada, ścieżka rowerowa, pomosty, plac zabaw, skatespot i miejsca do wypoczynku. fot. Shutterstock

Trwa rewitalizacja Starachowic. Po odnowieniu parku miejskiego przyszedł czas na zagospodarowanie terenów przy Zbiorniku Pasternik. Wzdłuż linii brzegowej powstanie m.in. promenada.

REKLAMA

  • Przy Zbiorniku Pasternik w Starachowicach powstanie promenada, ścieżka rowerowa, pomosty, plac zabaw, skatespot i miejsca do wypoczynku.
  • Magistrat ogłosił przetarg na wykonanie prac.
  • Miasto pozyskało dotacje ze środków europejskich i rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jak poinformował we wtorek PAP prezydent Starachowic Marek Materek, modernizacja północnej linii brzegowej jest jednym z elementów kompleksowego programu rewitalizacji miasta.

"W ramach inwestycji wykonane zostaną m.in. reprezentacyjna promenada, pomosty, ścieżka rowerowa, skatespot i nowe nasadzenia zieleni. Poza tym wybudowane zostaną altany do wypoczynku i plac zabaw" - powiedział.

Zaznaczył, że na ten cel miasto pozyskało dotacje ze środków europejskich i rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zewnętrznym dofinansowanie wsparta zostanie także inwestycja polegająca na oczyszczeniu zbiornika. Miasto otrzymało na ten cel prawie 20 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnego Programu Operacyjnego. W przetargu na wykonanie prac zgłosiły się trzy firmy. "Oferty są obecnie analizowane pod względem formalnym" - dodał prezydent.

"Zbiornik Pasternik jest jedną z wizytówek naszego miasta, jest położony tuż przy wjeździe do Starachowic, dlatego bardzo zależało nam, aby zmienić jego oblicze" - zaznaczył prezydent.

W ramach programu rewitalizacji Starachowic odnowiono już park miejski, w planach jest także m.in. modernizacja budynku Parku Kultury, zagospodarowanie przestrzeni wokół dworców kolejowych Wschodniego i Zachodniego i rewitalizacja zalewu Lubianka. (PAP)

autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ amac/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie