W Szczyrku na wysokości 542 metrów powstanie kameralny aparthotelPropertydesign.pl - 13-07-2017 12:24


Szczyrk, jedna z najbardziej znanych polskich miejscowości w górach zaczyna walczyć o inwestorów, którzy myślą o zakupie nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy. W kurorcie właśnie zaczęła się budowa nowej inwestycji. Aparthotel Słoneczna Góra to nowy kameralny kompleks apartamentowy autorstwa pracowni PW Projekt z Ostrowa Wielkopolskiego. Wnętrza zaprojektuje warszawska pracownia Marczyk Design.

Nowa inwestycja – Aparthotel Słoneczna Góra - powstaje przy ul. Szkolnej, czyli kilkaset metrów od centrum miejscowości i głównego deptaku. Budowa właśnie się rozpoczęła. W kameralnym projekcie zaplanowano jedynie 14 apartamentów. Inwestycja położona będzie na wysokości 542 m n.p.m. co zapewni właścicielom piękne, panoramiczne widoki na kompleks skoczni narciarskich Skalite, dolinę jez. Żywieckiego, oraz najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim – Skrzyczne.

Na parterze zlokalizowane będę lokale dwupokojowe w metrażach ok. 44 mkw. Z kolei na piętrze apartamenty będą miały większą powierzchnię i będą dwupoziomowe (ok. 50 mkw. + 19 mkw. antresoli). Deweloper, spółka Forteinwest, zaplanował też części wspólne. - Na parterze powstanie strefa rekreacyjna ze SPA, sauną, jacuzzi, siłownią oraz pokojem relaksu – informuje Łukasz Sadowski, wiceprezes spółki Forteinwest.

Kąpiel z widokiem na góry

Autorem projektu architektoniczno-budowlanego Apartamentów Słoneczna Góra jest PW Projekt Paweł Woźniak z Ostrowa Wielkopolskiego. Klasyczna bryła budynku została ożywiona pionowymi elementami z drewna, które stanowić będę nie tylko wizualne elementy, ale także pozwolę na zacienienie przed promieniami słońca wnętrz i balkonów. Kolorystyka bryły będzie stonowana, tak by wtopiła się w naturalne otoczenie. Szarość balustrad balkonowych oraz dachu współgrać będzie z białą elewacją.

Wnętrza apartamentów w tej kameralnej inwestycji to projekt architekt Agnieszki Marczyk. Jej studio znane jest z wielu interesujących realizacji, głównie na terenie Warszawy. Marczyk Design to zespół ambitnych i doświadczonych architektów, którzy tworzą zarówno projekty wnętrz prywatnych takich jak mieszkania, domy jak i projekty wnętrz usługowych takich jak biura czy restauracje.

W budynku, choć jest on kameralny, inwestor przewidział części wspólne dla wygody mieszkańców i turystów, w tym strefę relaksu Wnętrza Apartamentów Słoneczna Góra utrzymano w modnym stylu minimalistycznym, z dodatkami naturalnego drewna. Duże, panoramiczne okna zapewniają maksymalne doświetlenie pomieszczeń i piękne widoki na panoramę gór, nawet z łazienki. W części apartamentów zaplanowano dwa poziomy – na antresoli znajdować się będzie sypialnia.

Ceny zaczynają się od 293 tys. zł za stan deweloperski. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2018 roku.