W Szklarskiej Porębie powstanie nowy hotel Mercure. Czeka nas górski design!PropertyDesign.pl - 27-02-2020 16:30


Inwestycja powstaje w sercu Szklarskiej Poręby – blisko lasu, z bezpośrednim widokiem na potok. Bergo Hotel & Resort łączy architekturę inspirowaną tradycyjnym górskim designem z nowoczesnymi, luksusowymi wnętrzami.

Accor podpisała ze spółką Orkan Real Estate przedwstępne, niezobowiązujące porozumienie dotyczące długoletniej umowy franczyzy na hotel marki Mercure w Szklarskiej Porębie. Zgodnie z podpisanym dokumentem nowo powstająca inwestycja – Bergo Hotel & Resort – będzie funkcjonować pod marką Mercure.

Pierwszych gości obiekt, zgodnie z zapowiedziami, przyjmie w czwartym kwartale 2021 roku.
Bergo Hotel & Resort charakteryzuje się dobrą lokalizacją. Inwestycja powstaje w sercu Szklarskiej Poręby – blisko lasu, z bezpośrednim widokiem na potok i jedynie 150 m od stacji narciarskiej SKI Arena Szrenica oferującej 12 km tras zjazdowych. Hotel łączy architekturę inspirowaną tradycyjnym górskim designem, z nowoczesnymi, luksusowymi wnętrzami, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających gości.

Inwestorem jest Orkan Real Estate z Warszawy. Spółka znana jest przede wszystkim zprojektów rewitalizacyjnych. Operatorem obiektu ma zostać firma PI Management z Krakowa, koordynująca obecnie inwestycję w Szklarskiej Porębie dla Orkan Real Estate oraz takie projekty jak AC by Marriott Kraków, The Bridge Suites czy Renaissance Gdańsk.

Marka Mercure gwarantuje nowe doświadczenia z pobytu w hotelu. Każdy obiekt posiada własny, niepowtarzalny styl i osobowość inspirowane otoczeniem i lokalną kulturą. Zgodnie z DNA marki, hotele Mercure mają być oknem budującym świadomość gości o mieście, które odwiedzają, dostarczając pełne doświadczenie autentyczności regionu, wraz z jego kuchnią, rzemiosłem i tradycjami.