×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Tomaszówku budują przystanek kolejowy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 lip 2022 17:01
W Tomaszówku budują przystanek kolejowy
Rozpoczęła się budowa przystanku Tomaszówek, fot. Mieczysław Dereziński, mat. PKP PLK

Będą wygodniejsze podróże na linii Łódź – Opoczno. Trwają już prace budowlane przy nowym przystanku Tomaszówek, gdzie powstanie 200-metrowy dostępny peron.

REKLAMA

  • Między Tomaszowem Mazowieckim a Opocznem rozpoczęła się budowa nowego przystanku Tomaszówek.
  • Powstanie nowy 200-metrowy peron dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się; będą ławki, wiata i gabloty.
  • Wartość inwestycji to 2,8 mln zł.

Budowa nowego przystanku Tomaszówek (nazwa robocza) na linii Łódź - Opoczno (nr 25) między stacją Bratków a przystankiem Szadkowice zaczęła się od wzmocnienia gruntu pod budowę nowego peronu i przylegającego toru. Zdemontowano już szyny i podkłady na długości ponad 200 metrów. Wykonawca przygotowuje teren pod budowę fundamentów nowego peronu. Równocześnie gromadzi niezbędne materiały.

Peron powstanie w pobliżu skrzyżowania torów z drogą gminną Tomaszówek - Bratków. Inwestycja zwiększy dostęp do kolei i zapewni lepsze warunki podróży w powiecie opoczyńskim – szczególnie w miejscowościach Tomaszówek i Bratków.

Zadanie przewiduje budowę 200-metrowego peronu o wysokości 0,76 m, który zapewni podróżnym wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na obiekcie zamontowane zostaną wiaty i ławki. Oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmierzchu. Będą tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty informacyjne z rozkładami jazdy. Peron zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Inwestycja obejmuje również wymianę torów w rejonie przystanku oraz remont nawierzchni asfaltowej na przejeździe kolejowo-drogowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie