REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

W Toruniu powstanie Muzeum Pamięć i Tożsamość

  • Autor: PAP
  • 11 gru 2017 09:06
W Toruniu powstanie Muzeum Pamięć i Tożsamość
fot. unsplash

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk zapowiedział powstanie w Toruniu Muzeum Pamięć i Tożsamość; ma ono przedstawiać historię "od początku do św. Jana Pawła II". Według planów muzeum ma zostać otwarte za dwa lata.

REKLAMA

- Chcemy jeszcze jedną rzecz zrobić - Muzeum Pamięć i Tożsamość. Historia Polski jak ją widział, jak ją nam przekazywał św. Jan Paweł II; od początku aż do św. Jana Pawła II - powiedział o. Rydzyk w komunikacie emitowanym w Radiu Maryja. Redemptorysta podkreślił, że "robią to ci, którzy zrealizowali Muzeum Powstania Warszawskiego, ci państwo, którzy byli tam zaangażowani".

Dyrektor Radia Maryja zaznaczył, że muzeum zostanie zlokalizowane pomiędzy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II a akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

W innym komunikacie o. Rydzyk zapowiedział powstanie Parku Pamięci Narodowej obok sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

- Zapraszamy do jego tworzenia wszystkich, różne grup patriotyczne w ojczyźnie i w Polonii. Zapraszamy także pojedyncze osoby. Mamy wiele do upamiętnienia. Park ten to okazja by wyrazić wdzięczność tym, na których - można powiedzieć - wyrastały i wyrastają następne pokolenia Polaków, dzięki których wierze, miłości i ofierze również my żyjemy. (...) Za rok setna rocznica odzyskania niepodległości, niech ten park już wtedy będzie, na ile możliwe, w całości wykończony - mówił o. Rydzyk. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie