W tych biurach postawiono na klasyczne połączenie czerni z bieląAnna Liszka, Propertydesign.pl - 12-08-2015 11:16


W aranżacji biura zestawienie koloru czarnego z bielą sprawia, że wnętrze staje się proste, wyraziste i eleganckie. W biurach zaprojektowanych przez Reform Architekt Marcin Tomaszewski, Mokaa Architekci, Widawscy Studio Architektury, Grycaj Design oraz Iliard czerń i biel spotyka się z ciekawymi akcentami kolorystycznymi.

W biurach dla EGC, FreshMail i Opcom, Turbo-Tec oraz Vistula Group architekci postawili na klasyczne połączenie czerni z bielą. Mimo ograniczonej gamy kolorystycznej, biura wcale nie straciły na designie.

Aranżacja biura dla EGC w Łodzi - projekt Reform Architekt Marcin Tomaszewski

Przestrzeń biurowa aranżowana była dla firmy EGC świadczącej usługi w zakresie doradztwa finansowo-ekonomicznego. Jak wspomina architekt Marcin Tomaszewski, na ścianach pojawił się naturalny materiał w postaci sklejki, który doskonale współgra z istniejącym drewnem na suficie. - Czarne akcenty (w macie i połysku) podkreśliły prestiż i wysokie standardy firmy. Sale konferencyjne aranżacją i nazwą nawiązują do tradycji miasta Łodzi: Sala Fabryczna, Sala Filmowa, Sala Włókiennicza - dodaje Tomaszewski.

Aranżacja biura dla FreshMail i Opcom w Krakowie - projekt Mokaa Architekci

Prace projektowe w biurze obejmowały stworzenie układu funkcjonalnego, wykonanie projektu lokalizacji instalacji elektrycznych, czy wentylacyjnych oraz architekturę wnętrz. Powierzchnia prawie 700 mkw. miała odzwierciedlać kreatywny i digitalowy charakter firm inwestorów - mówi Anna Lorenz, architekt z pracowni Mokaa Architekci.

Aranżacja biura dla Turbo-Tec w Jaworznie - projekt Widawscy Studio Architektury

Turbo-Tec to jedna z największych, niezależnych firm w Europie, specjalizująca się w regeneracji turbosprężarek oraz układów zasilania paliwem silników diesla. Stal, blacha perforowana, ryflowana, surowy beton, szkło, chromowane elementy techniczne to materiały tworzące główną strefę wejściową z recepcją i biurem obsługi klienta. Jak wspominają architekci z pracowni Widawscy Studio Architektury, formy przestrzenne zaprojektowane we wnętrzu mają charakter techniczny nawiązując dynamiką i kształtem do części motoryzacyjnych. Podstawowa kolorystyka wnętrza odzwierciedla istniejącą identyfikację wizualną firmy i umacnia jej "branding". Dominują w niej czerń i szarość zaakcentowana czerwienią.

Aranżacja biura dla Vistula Group w Krakowie- projekt Grycaj Design i Iliard

Biuro jest proste i wyraziste. - Uznaliśmy, że wnętrze powinno być w korelacji z wizerunkiem firmy, jej ideologią oraz charakterem jaki posiada brand Vistula - mówi Jacek Grycaj, architekt z pracowni Grycaj Design. Do współpracy w projekcie zaprosili nas przyjaciele z firmy Iliard - dodaje. W projekcie zastosowano ograniczoną gamę kolorystyczną. Szarość i czerń przeplatają się z drewnianymi elementami dekoracyjnymi.