REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Tychach powstała kładka pieszo-rowerowa

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 gru 2021 09:16
W Tychach powstała kładka pieszo-rowerowa
W Tychach powstała kładka pieszo-rowerowa, fot. UM Tychy

Kładka nad wykopem kolejowym wzdłuż ul. Grota Roweckiego w Tychach jest już otwarta. Obiekt przeszedł odbiór techniczny i został oddany do użytku.

REKLAMA

Nowo wybudowana kładka pieszo-rowerowa przebiega nad wykopem kolejowym i łączy ul. Dąbrowskiego z Jana Pawła II. 

 - Z kładki mogą korzystać piesi, rowerzyści, a pokonanie jej nie powinno sprawiać trudności osobom poruszającym się na wózku - wyjaśnia Artur Kruczek, dyrektor MZUiM w Tychach. - Obiekt został też oświetlony i zabezpieczony barierami. Kładka pozostanie już na stałe i mam nadzieję, że będzie służyć mieszkańcom i zrekompensuje niedogodności, jakie były odczuwalne w czasie prac.

Budowa kładki zakończyła się terminowo, a jej koszt to nieco ponad 2 mln zł.  Co istotne, jest ona częścią szerszego zadania.

W ramach umowy zawartej z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą - firmą Mostostal Kielce S.A. - w sąsiedztwie kładki budowany jest też na nowo wiadukt drogowy w ciągu ul. Grota Roweckiego. Prace postępują.

- W ostatnim czasie wykonano już zbrojenie ustroju nośnego wiaduktu, co pozwoli rozpocząć betonowanie - dodaje dyrektor Kruczek. - Roboty postępują zgodnie z harmonogramem, a ich zaawansowanie jest na poziomie około 50%. Cały obiekt ma być gotowy w lipcu 2022 roku.

Łączny koszt zadania (wiaduktu i kładki) wynosi ok.10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie