×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Tychach ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

  • Autor: PAP
  • 24 lut 2022 09:32
W Tychach ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

1 marca rozpocznie się zbieranie wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w Tychach. Pomysły i propozycje mieszkańcy będą mogli zgłaszać do 21 marca.

REKLAMA

Pierwszy Budżet Obywatelski zorganizowany został w Tychach w 2015 roku. Od tego czasu dzięki środkom z BO zrealizowano w Tychach wiele ciekawych projektów.

- Od samego początku ta forma zaangażowania mieszkańców i współdecydowania o mieście spotkała się z zainteresowaniem tyszan. W każdej edycji budżetu obywatelskiego pojawiają się projekty dotyczące najbliższego otoczenia: remontów chodników, budowy wiat śmietnikowych, miejsc parkingowych, boisk, oświetlenia, doposażenie placów zabaw, nasadzenia zieleni czy montażu małej architektury: ławek i koszy na śmieci. Mieszkańcy pamiętają również o projektach integrujących lokalne społeczności: organizacji festynów, seansów kina plenerowego, warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych czy różnego rodzaju zajęć sportowych – mówi Maciej Gramatyka, z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

W sumie we wszystkich edycjach złożono 1 517 wniosków, z czego 1 040 trafiło do głosowania. Do tej pory mieszkańcy wybrali do realizacji 522 projekty.

Budżet Obywatelski w Tychach co roku zmienia się i dostosowuje do potrzeb mieszkańców.

- Wprowadzony został podział osiedlowy, dzięki czemu każda z tyskich dzielnic i osiedli ma swoją pulę środków do rozdysponowania. Jest także pula ogólnomiejska, do której trafiają projekty dotyczące tyskich parków czy placówek oświatowych. Ostatnią zmianą, wprowadzoną na wniosek mieszkańców jest to, że podczas głosowania każdy mieszkaniec będzie mógł oddać 4 głosy: 2 na projekty rejonowe oraz 2 na projekty dotyczące całego miasta – mówi Iwona Bińkowska, naczelnik wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta Tychy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie