REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W tym roku powstanie centrum przesiadkowe, ścieżka rowerowa i ponad 40 przystanków w Kołobrzegu

  • Autor: PAP
  • 04 cze 2018 12:03
fot. pixaby.com

Budowa centrum przesiadkowego i prawie kilometrowej ścieżki rowerowej oraz modernizacja ponad 40 przystanków komunikacji miejskiej to inwestycje, które mają być zrealizowane jeszcze w tym roku w Kołobrzegu. Unijne wsparcie wyniesie ponad 6 mln zł.

REKLAMA

Centrum przesiadkowe powstanie przy ul. Bałtyckiej i skrzyżowaniu z ul. Solną. Przebudowanych zostanie ponad 40 przystanków komunikacji miejskiej. W Kołobrzegu powstanie nowa ścieżka rowerowa na blisko kilometrowym odcinku ul. Łopuskiego stanowiącej połączenie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Koszt całego przedsięwzięcia, jak poinformowały służby prasowe samorządu wojewódzkiego, to ponad 9,5 mln zł. Prawie 6,2 mln zł stanowić będzie unijna dotacja, którą przekaże Urząd Marszałkowski WZ. Umowę w tej sprawie już podpisano.

Eurofundusze pokryją także część wydatków związanych z budową ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Starynowskiej oraz dziewięciu parkingów rowerowych z ponad 100 miejscami postojowymi.

Wszystkie prace budowlane mają być zakończone w 2018 r. Obecnie część z nich jest w trakcie realizacji, w przypadku pozostałych, uruchomiona została procedura przetargowa.

W ramach przyznanej unijnej dotacji, wcześniej wdrożono system roweru miejskiego z 12 stacjami.

Jak poinformowały służby prasowe samorządu wojewódzkiego, przedsięwzięcie ma ułatwić i zachęcić mieszkańców Kołobrzegu do przesiadki z transportu samochodowego na miejski i rowerowy, by m.in. ograniczyć emisję zanieczyszczeń w nadmorskim kurorcie.

Inwestycja realizowana jest w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Metropolitalnego, która w obecnej perspektywie unijnej ma do dyspozycji 40 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie