×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W tym tygodniu uroczyste otwarcie Teatru Letniego w Szczecinie

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 26 lip 2022 16:23
W tym tygodniu uroczyste otwarcie Teatru Letniego w Szczecinie
Teatr letni w Szczecinie podczas testów iluminacji, fot. UM Szczecin - www.szczecin.eu

Teatr Letni w Szczecinie po przebudowie rozpocznie działalność w piątek podczas Szczecińskich Dni Otwartych.

REKLAMA

  • Atrakcje dla rodzin, koncert poświęcony Helenie Majdaniec, iluminacje i potańcówka znalazły się wśród wydarzeń zaplanowanych na Szczecińskie Dni Otwarte, którymi rozpocznie się działalność przebudowanego Teatru Letniego. 
  • Otwarcie bram wyremontowanego amfiteatru zaplanowano na godz. 17.30 w piątek.
  • W 2015 r. konkurs na przebudowę i rozbudowę teatru wygrało biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu. Przebudowę rozpoczęto latem 2020 r.
  • Na obiekcie zainstalowany został zaawansowany system scenotechniki.

"Będą koncerty, występy szczecińskich artystów, pokazy iluminacji, 160-kilogramowy tort, będą atrakcje - nie tylko dla najmłodszych - w strefie familijnej i na wodzie, odsłonięcie rzeźby Heleny Majdaniec, wystawa poświęcona patronce amfiteatru, potańcówka i mnóstwo innych atrakcji" - zapowiedział we wtorek rzecznik Szczecińskiej Agencji Artystycznej Robert Grabowski.

Teatr letni w Szczecinie podczas testów iluminacji, fot. UM Szczecin - www.szczecin.eu
Teatr letni w Szczecinie podczas testów iluminacji, fot. UM Szczecin - www.szczecin.eu

Teatr Letni im. Heleny Majdaniec zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części Parku Kasprowicza. W latach 30. XX w. zbudowano tam pierwszą scenę parkową - drewnianą estradę z rzędami ławek. Amfiteatr został gruntownie przebudowany według projektu Zbigniewa Abrahamowicza w 1974 r. Nadano mu obecny kształt z charakterystycznym łukiem, nawiązującym do Gateway Arch w amerykańskim Saint Louis. W 2015 r. konkurs na przebudowę i rozbudowę teatru wygrało biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu. Przebudowę rozpoczęto latem 2020 r.

W ramach prac rozbudowano scenę od strony widowni, rozebrano stare zadaszenie i wybudowano nowe (wcześniej dach osłaniał jedynie scenę i pierwsze rzędy widowni), przebudowano widownię, drogi dojazdowe do obiektu, sieci elektryczne, kanalizacyjne i sanitarne, przeprowadzono też renowację i konserwację łuku żelbetowego. Na obiekcie zainstalowany został też zaawansowany system scenotechniki: iluminacja, dodatkowe oświetlenie oraz wciągarki umożliwiające szybki montaż scenografii, oświetlenia i nagłośnienia.

Wykonawcą była firma Adamietz. Koszt inwestycji to ponad 33 mln zł brutto.

Otwarcie bram wyremontowanego amfiteatru zaplanowano na godz. 17.30 w piątek.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie