×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Warszawie o smogu ostrzega... smok

  • Autor: PAP
  • 10 lut 2022 12:50
W Warszawie o smogu ostrzega... smok
O smogu w Warszawie ostrzega animowany trójwymiarowy smok, fot. Shutterstock / Sander van der Werf

Na ekranach przy warszawskim hotelu Marriott pojawiła się animacja 3D, która dzięki analizie danych w czasie rzeczywistym ostrzega o smogu w mieście. Im jakość powietrza jest gorsza, tym dym wokół smoka staje się gęstszy.

REKLAMA

Na wielkich ekranach przy hotelu Marriott pojawiła się nietypowa animacja 3D. Ogromny smok ostrzega o złej jakości powietrza. Dzięki połączeniu animacji 3D z danymi pozyskiwanymi w czasie rzeczywistym dym wokół smoka gęstnieje wraz z rosnącym poziomem pyłów zawieszonych.

"Pomysł opierał się na przedstawieniu istoty, której zmysły są znacznie bardziej wyczulone niż ludzkie i pozwalają jej szybciej wykryć niewidzialne dla nas zagrożenie" - wyjaśnił dyrektor operacyjny Screen Network, firmy odpowiedzialnej za stworzenie akcji Damian Rezner.

Smog to zagrożenie, którego często nie widać, a realnie wpływa na nasze zdrowie. Drapanie w gardle, kaszel czy trudności z oddychaniem, to objawy, z którymi musimy mierzyć się przez zanieczyszczone powietrze. "Te dolegliwości doskwierają także smokowi. Choć zadymiona przestrzeń, to jego środowisko naturalne, nawet on nie czuje się dobrze. Rozdrażniony zieje ogniem, a dzięki wyostrzonemu zmysłowi węchu może szybciej wyczuć złą jakość powietrza i ostrzec osoby w pobliżu ekranu" - przekazała Screen Network.

"To akcja nastawiona na podnoszenie świadomości o tym, jak często jesteśmy narażeni na działanie smogu, choć często nie jesteśmy nawet tego świadomi" - powiedział Damian Rezner. "Zależało nam, żeby rozwiązanie było nie tylko efektowne, ale również użyteczne dla osób przebywających w przestrzeni miejskiej" - dodał. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ lena/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie