×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Warszawie powstały przystanki wiedeńskie

  • Autor: UM Warszawa
  • 21 lip 2017 15:10
  • Aktualizacja: 21 lip 2017 15:12
fot. UM Warszawa

Przystanki wiedeńskie przy warszawskim Starym Mieście nie tylko ułatwią pasażerom wsiadanie i wysiadanie z niskopodłogowych tramwajów czy autobusów, ale również przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa.

REKLAMA

Przy Starym Mieście powstały bezpieczniejsze i wygodniejsze przystanki – pasażerowie nie będą już wsiadali do tramwajów i autobusów z jezdni. – Będzie obserwowali, czy to rozwiązanie się sprawdza – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. – Będziemy chcieli takie przystanki zrobić także w innych miejscach, np. na ul. Stawki.   

Na wspólnym tramwajowo-autobusowym przystanku pasażerowie mają dla siebie wyniesioną do poziomu wejścia do pojazdu platformę przystankową, która jest połączona z chodnikiem. Dzięki temu będą mogli wygodnie wsiadać i wysiadać z niskopodłogowych tramwajów i autobusów. Autobusy natomiast mogą podjechać blisko do krawędzi platformy bo jej brzeg wyznacza specjalny, wyprofilowany krawężnik. Samochody na wysokości przystanków będą musiały wjechać na wyniesioną platformę przystankową co poprawi bezpieczeństwo – konieczna będzie uważniejsza jazda i zmniejszenie prędkości. Wyremontowany został także chodnik – teraz leżą na nim granitowe płyty, są też nowe wiaty przystankowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie