W Warszawie powstanie jedyny taki snowparkPropertydesign.pl - 13-01-2017 14:53


Obok budynku Royal Wilanów, przy ulicy Klimczaka 1 w Warszawie, zostanie otwarty sezonowy snowpark.

21 stycznia br. nastąpi inauguracja pierwszego w Polsce sezonowego, miejskiego snowparku. Olbrzymia konstrukcja (20m x 20m x 5m), przez niemal dwa miesiące, będzie imitować górski stok. Powstanie w Warszawie obok budynku Royal Wilanów, przy drodze z Wilanowa do Konstancina. Profesjonalnie przygotowana nawierzchnia, pokryta igielitem i dodatkowo sztucznie naśnieżana, będzie do dyspozycji miłośników freestyle’u (ewolucji na przeszkodach) niezależnie od warunków pogodowych. Ustawione na konstrukcji przeszkody o różnym stopniu trudności, takie jak: box, raile czy rura, będzie można pokonywać na nartach, deskach snowboardowych czy snowskate (śnieżna deskorolka). Dla najmłodszych adeptów śnieżnych ewolucji powstanie też obok, na płaskim już terenie, Snowpark dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, gdzie w bezpieczny sposób będą mogły nauczyć się one podstaw freestyle’u.

Oba oświetlone i nagłośnione obiekty będą otwarte codziennie od godz. 12.00 do godz. 21.00. Korzystanie z obiektów będzie bezpłatne. Plan działalności snowparku przewiduje regularne treningi freestyle’u zarówno dla zupełnie początkujących, jak i zaawansowanych. Będą to zawody, imprezy oraz niedzielna szkółka narciarska dla maluchów. Snowpark przeznaczono jednak przede wszystkim na spontaniczne treningi dla wszystkich chętnych amatorów freestyle’u. Większość zorganizowanych atrakcji będzie nieodpłatna.

Capital Park, zarządca budynku Royal Wilanów, która ufundowała snowpark, przewiduje, że zakończenie sezonu nastąpi prawdopodobnie 12 marca, choć ostatecznie zadecyduje o tym pogodowa aura.