×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Warszawie rusza nowa inwestycja. Będą domki dla owadów i solarne ławki

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 22 sie 2022 14:40
W Warszawie rusza nowa inwestycja. Będą domki dla owadów i solarne ławki
Osiedle Praga Piano, fot. mat. Robyg

W Warszawie powstaje nowe osiedle przyjazne dla ludzi i środowiska. Będzie na nim zieleń zaprojektowana przez architektów krajobrazu, budki dla ptaków i solarne ławki. Osiedle wpisze się w koncepcję 15-minutowego miasta.

REKLAMA

  • Grupa Robyg rozpoczęła w Warszawie nową inwestycję – Praga Piano – w ramach której powstaną niskie, czteropiętrowe budynki z podziemnymi garażami.
  • Na osiedlu powstanie stacja ładowania aut elektrycznych, a dodatkowo będzie możliwość montażu indywidualnych ładowarek w hali garażowej, zewnętrzne stojaki na rowery i miejsca do ich przechowywania w hali garażowej.
  • Teren wokół budynków został zaprojektowany przez architektów krajobrazu, z dużym nasyceniem zieleni.  
  • Na osiedlu będą domki dla owadów i budki dla ptaków, antysmogowe chodniki i solarne ławki.

Elewacje w stonowanej kolorystyce bieli i szarości idealnie pasuje do klimatu lokalizacji. Zastosowana zostanie również farba antysmogowa. Do wewnątrz poprowadzi indywidualnie zaprojektowane, reprezentacyjne lobby wejściowe, wykończone materiałami wysokiej jakości. Na osiedlu powstanie stacja ładowania aut elektrycznych, a dodatkowo będzie możliwość montażu indywidualnych ładowarek w hali garażowej. Oprócz zewnętrznych stojaków na rowery, przewidziane jest miejsce do ich przechowywania w hali garażowej. Teren wokół budynków został zaprojektowany przez architektów krajobrazu, z dużym nasyceniem zieleni.

15-minutowe i ekologiczne

„Osiedle Praga Piano wpisuje się w koncepcję miast 15-minutowych, które oznaczają mieszkanie w takiej lokalizacji, aby wszędzie było blisko. Trend ten zyskuje na popularności również ze względów ekologicznych, które promują poruszanie się pieszo lub na rowerze. Na osiedlu będą zainstalowane panele fotowoltaiczne zasilające w energię części wspólne, oświetlenie LED, zaprojektowano także atrakcyjne tereny zielone. Osiedle będzie ogrodzone, zapewnione będzie bezpieczeństwo, ochrona i monitoring. Wszystkie mieszkania będą wyposażone w Smart House firmy Keemple” – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie ROBYG.

Lokalizacja inwestycji zadowoli wszystkich, którzy cenią sobie spokojną okolicę, ale też nie chcą tracić czasu na dojazdy. Sprawną komunikację zapewnią liczne linie autobusowe i tramwajowe, a planowaną stację III linii metra od osiedla będzie dzieliło jedynie 300 metrów.

Na przestrzeni ostatnich lat Praga Południe została objęta miejscowym planem rewitalizacji i stopniowo przywracana jest jej tożsamość. Tereny po fabrykach zyskują nowy charakter dzięki transformacji ich w modne miejsca spotkań, powstają nowe kawiarnie, osiedla mieszkaniowe, budowane są nowe ulice, zaś stare są modernizowane.

Na Pradze Południe znajduje się też jeden z największych zabytkowych parków Warszawy – Park Skaryszewski wraz z Jeziorkiem Kamionkowskim. Zajmuje ponad 55 hektarów i jest idealnym miejscem na rodzinne spacery, czy wypady ze znajomymi.

Przyjazne dla ludzi i natury

W standardzie, bez dodatkowych opłat, Robyg oferuje Smart House by Keemple – inteligentny system, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pozwala na znaczące obniżenie kosztów eksploatacji, ładowarki aut elektrycznych, panele fotowoltaiczne i oświetlenie LED, energooszczędne, nowoczesne windy, z możliwością odzyskiwania energii elektrycznej, funkcjonalne i doskonale doświetlone mieszkania, wysokie nawet do 2,7 m, duże okna trzyszybowe o wysokiej izolacji termicznej z możliwością zastosowania filtra antysmogowego oraz antywłamaniowe drzwi wejściowe z podwyższoną izolacją akustyczną. Stosowane materiały wykończeniowe są bezpieczne dla zdrowia i posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty ekologiczne.

Dodatkowo Robyg tworzy bezpieczne miejsca gniazdowania – domki dla owadów i budki dla ptaków, kładzie chodniki z kostki antysmogowej która korzystnie wpływa na redukcję szkodliwych substancji w powietrzu i montuje ławki solarne, które pozyskują energię słoneczną i umożliwiają ładowanie telefonu.

Części wspólne w budynkach są eleganckie i mają indywidualnie zaprojektowany wystrój wzbogacony przez lustra, tapety, fototapety, panele, czy stylowe oświetlenie. Duże wrażenie robi indywidualnie zaprojektowane, reprezentacyjne lobby wejściowe, wykończone materiałami wysokiej jakości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie