×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Wiązownie żłobek powstał w budynku dawnego gimnazjum

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 30 sie 2022 15:39
W Wiązownie żłobek powstał w budynku dawnego gimnazjum
W Wiązownie żłobek powstał w budynku dawnego gimnazjum, fot. Unsplash

Pierwszy gminny żłobek w gminie Wiązowna zostanie otwarty w środę, 31 sierpnia br. Powstał w budynku dawnego gimnazjum; większość środków na modernizację uzyskano z funduszy unijnych.

REKLAMA

  • Rzeczniczka Prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska przekazała, że zakończyła się budowa żłobka w Gliniance (gm. Wiązowna).
  • Znajdzie się w nim miejsce dla 45 dzieci w wieku do 3 lat.

"Budowa była możliwa dzięki ponad 1,3 mln zł unijnego dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020" - podkreśliła.

Otwarcie placówki zaplanowano na środę. Żłobek "Wiązusie" to pierwsza taka placówka w gminie. Powstał w budynku dawnego gimnazjum w Gliniance. Prace modernizacyjne rozpoczęły się wiosną, a teraz placówka jest już gotowa na przyjęcie dzieci.

"Łączna wartość projektu +Żłobek w Gminie Wiązowna szansą rodziców na powrót do pracy+ to niemal 1,7 mln zł, a dofinansowanie z UE stanowi ponad 1,3 mln zł" - przekazała rzeczniczka. Kwota ta pokryje nie tylko dostosowanie budynku do potrzeb dzieci i wychowawców, ale także funkcjonowanie żłobka przez 16 miesięcy.

Mazowiecki Urząd Marszałkowski w przesłanym komunikacie podkreślił, że głównym celem projektu było stworzenie miejsca, w którym rodzice z gminy Wiązowna mogliby w ciągu dnia bezpiecznie zostawić swoje dzieci i wrócić do pracy zawodowej

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie