×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W zabytkowym Starym Dworcu w Katowicach będą butikowe biura

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 lip 2022 11:19
  • Aktualizacja: 11 lip 2022 11:24
W zabytkowym Starym Dworcu w Katowicach będą butikowe biura
Biura Cluster Stary Dworzec w budynku zabytkowego Starego Dworca w Katowicach, fot. mat. prasowe

W zabytkowym budynku Starego Dworca w Katowicach już w sierpniu otworzą się nowe biura Cluster Offices. Na rewitalizację tych przestrzeni mieszkańcy Katowic czekali od lat!

REKLAMA

  • Już w sierpniu w Katowicach, w budynku Starego Dworca z 1859 roku otworzy się nowy oddział Cluster Offices.
  • To ponad 2000 m2 zaprojektowanych według najnowszych trendów Future of Work.
  • Do dyspozycji użytkowników będą biura serwisowane do pracy zmianowej i hybrydowej, hot deski w centrum miasta, możliwość wynajmu sal konferencyjnych i meeting roomów na żądanie w modelu sharingowym.

Katowice. Miasto Kazimierza Kutza, Jerzego Kukuczki, Miuosha i Rahima. Dom artystów, noblistów, sławnych naukowców. Przestrzeń inspirująca na wielu poziomach. Zaskakująca, industrialna i zielona jednocześnie. Idealna, aby harmonijnie łączyć życie osobiste i pracę — od teraz także dzięki biurom serwisowanym Cluster Offices, które tchnęły nowe życie w budynek Starego Dworca. 

Od czasów starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Katowice zmieniają się dynamicznie, przyciągają biznes, startupy i inwestorów, inspirują freelancerów i marki osobiste. Wiele katowickich firm rozwija się obecnie przy wsparciu inwestorów z Doliny Krzemowej.

Biura Cluster Stary Dworzec: widok z okna, fot. mat. prasowe
Biura Cluster Stary Dworzec: widok z okna, fot. mat. prasowe

Właśnie tu, w prawdziwie wyjątkowej przestrzeni przy Dworcowej 8, otwiera się nowy oddział Cluster Offices. Cluster Stary Dworzec to ponad 2000 mkw. zaprojektowanych według najnowszych trendów Future of Work. Biura serwisowane do pracy zmianowej i hybrydowej, hot deski w centrum miasta, możliwość wynajmu sal konferencyjnych i meeting roomów na żądanie w modelu sharingowym.

Bulwarowe Katowice

Jeszcze kilkanaście lat temu w te okolice trafiali tylko goście pięciogwiazdkowego hotelu Monopol umiejscowionego po przeciwnej stronie ulicy, klubowicze zainteresowani słynnymi koncertami w Mega Clubie i Inkubatorze oraz przypadkowi przechodnie.

Ponowne otwarcie odrestaurowanego budynku zespoliło centrum miasta. Tchnęło życie w kwartał ulic pomiędzy kultowym deptakiem Mariacka a Strefą Centrum, czyli odnowionym Rynkiem i chętnie uczęszczanym przez mieszkańców Placem nad Rawą. Okolica zamknięta pomiędzy tymi  punktami odzyskuje dawny blask. Młodsi i starsi mieszkańcy, a także Ci zupełnie nowi, napływowi, cenią budzący się bulwarowy klimat miasta.

Biura butikowe w zabytkowych przestrzeniach

Adaptacja Starego Dworca w Katowicach na największy cowork w śródmieściu to nie pierwsze takie doświadczenie Cluster Offices w tworzeniu biur butikowych w rewitalizowanych przestrzeniach. W Krakowie znajdują się już trzy świetnie prosperujące oddziały. Wszystkie w klimatycznych, zabytkowych przestrzeniach.

- Projektantom Cluster Offices udaje się harmonijnie łączyć tradycję architektoniczną ze współczesnym designem. Stawiamy również na ergonomię pracy i nowe technologie, które są niezbędne dla lokatorów naszych biur. Wśród naszych najemców dominuje wymagające community z sektora IT. - komentuje Maria Zybura, Regional Operations Manager.

- Budynek administracyjny Starego Dworca kolejowego pochodzi z 1859 roku. Wpisano go do rejestru zabytków - mówi Maciej Ruszniak, Business Development Manager, który nadzoruje proces wynajmu biur. - Cluster Stary Dworzec zajmie łącznie 3 piętra i oferować będzie 350 stanowisk pracy. 90% stanowić będą biura serwisowane (37 biur, 6 sal spotkań i 4 sale konferencyjne). Pozostałe 10 % przeznaczone zostanie na przestrzeń coworkingową (biurka typu hot desk oraz dedykowane) - dodaje.

W standardzie obsługi Cluster Offices znajduje się obsługa recepcyjna i nieograniczony dostęp do biura 24/7. Klienci mogą korzystać z przestrzeni wspólnych (kuchnia, sale spotkań), internetu, sprzętu biurowego i wielu innych. Na parterze budynku otwarte zostanie klimatyczne bistro z tarasem. To miejsce w którym po pracy, będzie można się napić lampkę wina i podziwiać widok na Dworcową.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie