W Zakopanem powstanie kryty tor łyżwiarskiPAP - 23-06-2020 15:45


W najbliższym czasie kolejną inwestycją realizowaną w Zakopanem będzie kryty tor lodowy do łyżwiarstwa szybkiego - zapowiedział w Zakopanem prezydent Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że ta inwestycja jest szacowana na 60 mln zł i będzie za nią odpowiedzialne Ministerstwo Sportu.

"Nie tak dawno w Polsce nie mieliśmy jeszcze żadnego toru krytego do łyżwiarstwa szybkiego, a teraz mamy zbudowany i już gotowy w Tomaszowie Mazowieckim, czyli w środku Polski. Teraz dołączy tor w Zakopanem i mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli dwa ośrodki treningowe dla łyżwiarzy szybkich i trzymamy za nich kciuki, żeby to im przyniosło kolejne sukcesy na Mistrzostwach Świata, na Mistrzostwach Europy, a przede wszystkim na Igrzyskach Olimpijskich" - mówił prezydent podczas wizyty na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

"Trzymamy kciuki za wszystkich naszych sportowców i zapraszamy do Zakopanego wszystkich tych, którzy chcą używać tych wspaniałych obiektów sportowych, a w szczególności tras biegowych, bo te trasy służące zarówno w zimie, jak i w lecie, mogą być używane przez każdego, chociaż są to trasy profesjonalne więc mają dosyć wysoki stopień trudności, ale może warto spróbować. Zakopane zaprasza" - zakończył Andrzej Duda.