REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W zrewitalizowanej łódzkiej kamienicy powstał Punkt Pracy Socjalnej

  • Autor: PAP
  • 11 maj 2021 15:58
W zrewitalizowanej łódzkiej kamienicy powstał Punkt Pracy Socjalnej
W zrewitalizowanej łódzkiej kamienicy powstał Punkt Pracy Socjalnej, fot. shutterstock

W zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Tuwima 35 w Łodzi powstał nowy Punkt Pracy Socjalnej z 16 stanowiskami do obsługi podopiecznych. Prowadzący go łódzki MOPS przygotowuje się też do otwarcia - również w zmodernizowanych budynkach - dwóch Domów Dziennego Pobytu.

REKLAMA

"Mieszkańcy Polesia i Śródmieścia, a także części osiedla Dąbrowa już mogą korzystać z nowego Punktu Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi, uruchomionego przy ul. Tuwima 35. Placówka zajmuje wszystkie cztery kondygnacje zrewitalizowanej kamienicy. Szesnaście stanowisk obsługi podopiecznych znajduje się w dwóch salach na I oraz II piętrze. Każda osoba, zgłaszająca się do nowego Punktu Pracy Socjalnej, może otrzymać różnego rodzaju wsparcie dostosowane do konkretnej sytuacji życiowej - informacje na temat udzielanych świadczeń, zasad ich przyznawania oraz wysokości można uzyskać zarówno na miejscu, jak i telefonicznie" - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka łódzkiego MOPS Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak.

Przed otwarciem Punktu kamienica przeszła gruntowny remont, który pochłonął prawie 8,5 mln zł. Teraz budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Renowacji został poddany także sąsiadujący z nim ogólnodostępny skwer, gdzie urządzono plac zabaw dla dzieci oraz strefę relaksu dla dorosłych. Do budynku przy ul. Tuwima przeniosło się 52 pracowników MOPS, którzy wcześniej wykonywali swoje obowiązki w dwóch innych obiektach.

Rzeczniczka MOPS zaznaczyła również, że obecnie trwają przygotowania do uruchomienia w nowych lokalizacjach dwóch Domów Dziennego Pobytu. Oba będą ulokowane w budynkach, które wcześniej poddano kompleksowej rewitalizacji. W podwórku kamienicy przy ul. Tuwima 33 będzie mieć siedzibę placówka funkcjonująca przy ul. Jaracza 36.

W nowym obiekcie, przeznaczonym dla 40 podopiecznych, jest m.in. sala gimnastyczna z lustrzaną ścianą, sala terapeutyczno-wypoczynkowa, przestronna jadalnia z kuchnią, a także kilka zacisznych kącików. Pensjonariusze będą mogli wypoczywać na patio wypełnionym zielenią i kwiatami. Koszt rewitalizacji całej kamienicy, w tym także Domu Dziennego Pobytu, to niemal 7,3 mln. Obecnie trwają w nim ostatnie prace porządkowo-remontowe.

Podobnie wygląda sytuacja w nowej filii Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych, która przenosi się z ul. Piotrkowskiej 121 do zrewitalizowanej kamienicy pod numerem 142. Filia zajmie tam całe I piętro razem z tarasem, wychodzącym na podwórko. Miejsce jest przyjazne osobom z niepełnosprawnościami i wyposażone w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. W placówce będzie przebywać 20 pełnoletnich podopiecznych z niepełnosprawnościami. Koszt przystosowania dla nich obiektu to ponad 1 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie