Wadowice przygotowują się do budowy ulic w mieściePAP - 26-05-2020 14:22


Samorząd Wadowic rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie nowych arterii w mieście, które połączą bezpośrednio jedną z głównych ulic – Sienkiewicza, m.in. z komendą policji, dworcem PKS i drogą krajową 52. Budowa ruszy najwcześniej w 2022 r. – podał magistrat.

Władze samorządowe Wadowic poinformowały, że na przetarg wpłynęły trzy oferty. Wybrana została propozycja spółki Drogowa Inżynieria z Chełma, która wyceniła swoje usługi na 218,3 tys. zł. Na realizację zadania będzie miała 500 dni od podpisania umowy.

Dwie nowe ulice gminne klasy D powstaną w centrum Wadowic. Burmistrz Bartosz Kaliński poinformował, że jedna będzie miała 445 m, a druga 260 m. Połączą bezpośrednio przebiegającą przez centrum ul. Sienkiewicza z miejską obwodnicą oraz kilkoma strategicznymi miejscami, które są w trakcie kompleksowej modernizacji, m.in. nową komendą powiatową policji, której budowa dobiega końca, dworcem PKS oraz parkingiem przy ul. Nadbrzeżnej, który powstanie w tym roku.

"Pierwsze łopaty pod budowę nowej drogi zostaną wbite najwcześniej w 2022 r." - powiedział Kaliński.

Małgorzata Targosz-Storch z wadowickiego magistratu poinformowała, że w ramach inwestycji wzdłuż nowych jezdni powstaną m.in. ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie drogowe oraz odwodnienie.

To kolejne inwestycje drogowe w Wadowicach. Samorząd obecnie modernizuje dwie kluczowe ulice w mieście: Lwowską i Sienkiewicza.