×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wałbrzych: rozpoczyna się Letni Festiwal Tajemnic w Zamku Książ

  • Autor: PAP
  • 14 sie 2021 10:25
Wałbrzych: rozpoczyna się Letni Festiwal Tajemnic w Zamku Książ
W Wałbrzychu odbędzie się festiwal pod hasłem "w chmurach". Fot. Pixabya/xusenru

Pokazy lotnicze, inscenizacje historyczne i spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim - to niektóre atrakcje Letniego Festiwalu Tajemnic, który w sobotę i niedzielę odbędzie się w Zamku Książ. Pierwsza edycja wydarzenia przebiegnie pod hasłem "W chmurach".

REKLAMA

Główną atrakcją Letniego Festiwalu Tajemnic będą pokazy lotnicze Orlen Grupy Akrobacyjnej Żelazny. To największa, a zarazem najdłużej działająca cywilna grupa akrobacyjna w historii polskiego lotnictwa. Na gości festiwalu czekają cztery podniebne pokazy.

"Podczas inscenizacji historycznych +Polscy lotnicy w Anglii+, za sprawą Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych +Świdnica+ zobaczymy, jak wyglądał dzień w obozie lotników Jego Królewskiej Mości. Z kilkudziesięcioma rekonstruktorami będzie można porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie" - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

W sobotę w południe goście festiwalu będą mogli wziąć udział w spotkaniu z Mirosławem Hermaszewskim, pierwszym i jedynym Polakiem, który odbył lot w kosmos. Wykład będzie dotyczył jego przygody z lotnictwem, począwszy od lotów szybowcami, aż do lotu w kosmos. Lotnik opowie również o swoich przyjaźniach i znajomościach z polskimi pilotami, którzy brali udział w Bitwie o Anglię.

Podczas festiwalu będzie można także obejrzeć wystawę "Polskie Siły Powietrzne", na której zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt eksponatów związanych z lotnictwem, w tym modele samolotów wykorzystywanych w trakcie II wojny światowej.

Nie zabraknie też atrakcji dla rodzin z dziećmi. W specjalnej strefie ezoterycznej w zamkowych salach odbędą się m.in. warsztaty z wróżbitami i astrologami, gwiezdne projekcje czy przedstawienia cyrkowców. Zaplanowano także grę terenową "Sekretne ogrody księżnej Daisy".

W programie znalazło się również zwiedzanie zamku z przewodnikiem, w ramach którego będzie można odwiedzić barokowe sale oraz najstarszą renesansową cześć zamku. Goście będą mogli wziąć też udział w wirtualnym locie nad Książem i jego okolicami oraz w nocnym zwiedzaniu "Tajemniczy zamek", w trakcie którego odkryją nieznane dotąd miejsca na IV piętrze zamku.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej Zamku Książ. 

Podobał się artykuł? Podziel się!