REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawa kusi weekendem z iluminacją

  • Autor: UM Warszawa
  • 04 sty 2018 15:02
Warszawa kusi weekendem z iluminacją
fot. Iluminacja na Krakowskim Przedmieściu. Fot. Z. Sosnowska UM Warszawa

W sobotę i niedzielę, 6 i 7 stycznia Trakt Królewski zamieni się w zimowy deptak ze świąteczną iluminacją – ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej będą wyłączone z ruchu. Traktem przejdzie też Orszak Trzech Króli.

REKLAMA

Od północy z piątku, 5 stycznia na sobotę, 6 stycznia zamknięte będą ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat od ul. Miodowej do ronda gen. Ch. de Gaulle’a. Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Bednarska, Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone ślepo. Ponownie ruch wróci tutaj w nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 stycznia).

Trakt Królewski jest tradycyjnie główną osią świątecznej iluminacji – od pl. Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu. Świątecznej metamorfozie poddane zostały także ulice Starego i Nowego Miasta. Poza tym świetlne dekoracje są na ul. Świętokrzyskiej (od ronda ONZ do Nowego Światu), Marszałkowskiej (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji), Al. Jerozolimskich (od Dworca Centralnego do ronda J. Waszyngtona wraz z mostem Józefa Poniatowskiego), Emilii Plater, Mokotowskiej i Podwale oraz na Pradze: na Francuskiej, Targowej i Ząbkowskiej. Udekorowane zostały także place: Bankowy, Grzybowski, Powstańców Warszawy, Wileński.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie