×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawa przygotowuje się do otwarcia ważnej estakady

  • Autor: UM Warszawa
  • 16 sty 2023 11:45
Warszawa przygotowuje się do otwarcia ważnej estakady
Warszawa przygotowuje się do otwarcia ważnej estakady, fot. shutterstock

Warszawa otrzymała pozwolenie na użytkowanie nowej estakady na skrzyżowaniu ul. Marsa i Żołnierskiej. Estakada ma zostać otwarta w przyszłym tygodniu. Jej budowa była ostatnim etapem inwestycji polegającej na modernizacji niemal pięciokilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631.

REKLAMA

  • Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta uzyskał decyzję nadzoru budowlanego o pozwoleniu na użytkowanie nowej estakady, która została wybudowana nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ulicą Marsa i ul. Marsa z Chełmżyńską.
  • W najbliższych dniach będą prowadzone przygotowania do jej otwarcia.

Obejmą one rejon skrzyżowania ul. Marsa, Okularowej i Chełmżyńskiej oraz ul. Marsa, Żołnierskiej i Rekruckiej, gdzie m.in. zmieniane będą cykle sygnalizacji świetlnej, oznakowanie oraz pojawią się dodatkowe pasy do skrętu – w lewo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa oraz z ul. Marsa w lewo w ul. Rekrucką. Otwarcie nowej estakady nastąpi w przyszłym tygodniu.

Ważny węzeł komunikacyjny

Pomimo trwających prac budowlanych, ulicami Marsa i Żołnierską przejeżdżało w październiku 2022 r. średnio ok. 60 tys. pojazdów na dobę. To pokazuje, jak ważne są te ulice w układzie komunikacyjnym i transportowym Warszawy. Nowo wybudowana estakada uzupełnia rozwiązania drogowe, które powstały w ostatnich latach.

Modernizacja ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej prowadzona była na odcinku ok. 5 km.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie