REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Warszawa przyszłości malowana akwarelą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lis 2017 11:55
Warszawa przyszłości malowana akwarelą
fot. mat. prasowe

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield wydała kolejną, czwartą edycję akwareli z panoramą Warszawy. Uchwycona z lotu ptaka panorama przedstawia miasto z istniejącą i planowaną infrastrukturą komercyjną miasta wraz z inwestycjami mieszkaniowymi, które powstaną do 2020 roku. Autorem dzieła jest dr Michał Suffczyński z Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

REKLAMA

Najnowsza wersja akwareli szczegółowo odwzorowuje przyszły układ rozwijających się dzielnic stolicy tj.: Centrum, bliskiej Woli oraz Pragi. Uwzględnia ona także blisko 90 nowych inwestycji. Obraz powstał na podstawie aktualnych zdjęć lotniczych wykonanych przez dr. Marka Ostrowskiego oraz dokumentacji dostarczonej przez inwestorów wszystkich planowanych lub realizowanych obecnie projektów.

Wśród wrysowanych inwestycji znalazły się m.in.: Varso, The Warsaw Hub, Spark, Generation Park, Browary Warszawskie, Cedet, Centrum Marszałkowska, Spinnaker, Towarowa 22 czy nowe bulwary, kładka dla pieszych nad Wisłą, Centrum Przewrotu Kopernikańskiego, Kompleks Muzeów na Cytadeli Warszawskiej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Ostatnia aktualizacja Akwareli prezentowana była w 2008 r.

- Praca nad panoramą to niezwykła autorska przygoda, która pozwoliła mi wykorzystać i połączyć wrażliwość artystyczną oraz wiedzę i warsztat techniczny inżyniera architekta. Najpierw musiałem rozpoznać tkankę miasta w rysunku perspektywicznym z lotu ptaka, a następnie wykonać akwarelę na podrysie strukturalnym. Wszystkie etapy mojej pracy były filmowane i skanowane, dzięki czemu można obejrzeć nie tylko finalny obraz, ale też cały proces tworzenia. Mam za sobą wiele miesięcy intensywnej pracy, ale odczuwam wielką satysfakcję z możliwości zobrazowania mojego miasta wraz z nowymi, planowanymi inwestycjami. To już kolejna, w ciągu ostatnich 20 lat, obejmująca teraz bardzo szeroki obszar, edycja panoramy centrum Warszawy wykonana przeze mnie dla firmy Cushman & Wakefield, obchodzącej w tym roku stulecie działalności na świecie – powiedział autor akwareli, dr inż. architekt Michał Suffczyński z Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

- Dzięki 26-letniej obecności na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce oraz aktywnemu uczestnictwu w  najważniejszych projektach komercyjnych, firma Cushman & Wakefield wniosła duży wkład w rozwój urbanistyczny miasta. Cyklicznie przygotowywana przez nas akwarela najlepiej ilustruje dynamiczne tempo rozwoju Warszawy. Jesteśmy przekonani, że nowa odsłona tego unikatowego dzieła stanie się pretekstem do wielu inspirujących rozmów na temat przyszłości stolicy – powiedział Charles Taylor, dyrektor biura Cushman & Wakefield w Polsce.

- Akwarela prezentuje rozwój infrastruktury miasta do 2020 roku. W jej powstanie zaangażowanych było wiele osób, począwszy od specjalistycznych firm przygotowujących podkłady kartograficzne i udostępniających zdjęcia lotnicze centrum Warszawy, na podstawie których Michał Suffczyński mógł namalować obraz, grafików opracowujących wersję elektroniczną dzieła, skończywszy na deweloperach dostarczających informacje o swoich planowanych inwestycjach. Gdyby nie ich zaangażowanie i chęć współpracy, ciężko byłoby ukończyć to dzieło. Udało nam się zidentyfikować i wrysować prawie 90 nowych budowli, a prace nad całym projektem trwały blisko 12 miesięcy – powiedziała Malwina Kierebińska, koordynator projektu akwarela i Marketing Executive w firmie Cushman & Wakefield.

Akwarela to projekt malarski, który w poprzednich edycjach wzbudził ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Warszawy. Jej reprodukcje zdobią m.in. ścianę wydziału architektury na Politechnice Warszawskiej oraz wielu innych urzędów i instytucji. Akwarela jest doskonałą wizytówką prężnie rozwijającej się stolicy.

Prezentacja czwartej edycji akwareli odbędzie się 28 listopada, podczas wernisażu organizowanego w kompleksie kulturalno-biznesowym Mała Warszawa z okazji 100-lecia działalności międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie