×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawa rozbudowuje metro. Trzy nowe stacje metra na Bemowie

  • Autor: UM Warszawa
  • 02 lut 2023 10:57
Warszawa rozbudowuje metro. Trzy nowe stacje metra na Bemowie
Stacja metra Lazurowa wizualizacja, ot. UM Warszawa
Warszawa rozbudowuje metro. Trzy nowe stacje metra na Bemowie
Warszawa rozbudowuje metro. Trzy nowe stacje metra na Bemowie
Warszawa rozbudowuje metro. Trzy nowe stacje metra na Bemowie
Warszawa rozbudowuje metro. Trzy nowe stacje metra na Bemowie

Prace przy budowie ostatniego odcinka linii M2 na Karolin nabierają tempa. Trwają prace przygotowawcze przy budowie kolejnych trzech. Na razie na terenie przyszłych stacji Karolin, Chrzanów i Lazurowa rozpoczyna się grodzenie terenu, zabezpieczane są drzewa.

REKLAMA

  • Prace przy budowie ostatniego odcinka linii M2 na Karolin nabierają tempa
  • Na nowym odcinku linii M2 na Bemowie powstaną: Stacja Techniczno-Postojowa Karolin, stacje pasażerskie C01 Karolin, C02 Chrzanów i C03 Lazurowa.

Rozpoczyna się budowa ostatniego etapu linii M2 na Karolin. Na nowym czterokilometrowym odcinku linii M2 na Bemowie powstaną: Stacja Techniczno-Postojowa Karolin, stacje pasażerskie C01 Karolin, C02 Chrzanów i C03 Lazurowa, a także położone pomiędzy nimi wentylatornie.

Rafał Trzaskowski na placu budowy

Pieniądze na budowę metra były zagrożone. Przez cały czas lobbowaliśmy w Brukseli, żeby móc nadal korzystać z unijnych funduszy. Chociaż cały czas jest problem z przyjęciem KPO to mam nadzieję, że uda się go odblokować, bo bez pieniędzy europejskich czy też rządowych trudno realizować tak wielkie inwestycje – mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent dodał, że rozpoczęto planowanie III linii metra. - Mamy też w planach kolejne linie, zależy nam, żeby ten plan brał pod uwagę wszystkie strategiczne kwestie rozwoju miasta - podkreślił.

W okolicy przyszłych stacji i wentylatorni na tym odcinku linii M2 trwają roboty drogowe i przygotowania do wprowadzenia czasowej organizacji ruchu.

Te górki pamiętają, jak byłam dzieckiem. Chcę bardzo podziękować prezydentowi za nieustępliwość w budowie metra. Wiem, że mieszkańcom Bemowa bardzo na tym zależy. Chciałabym też przeprosić, że przez trzy lata będą utrudnienia w komunikacji. Będziemy się jednak starali wszystko zorganizować z największą korzyścią dla mieszkańców – mówiła podczas konferencji Aleksandra Śniegocka-Goździk, radna m.st. Warszawy.

Co już się dzieje na budowie metra na Bemowie

W miejscu, gdzie będzie STP Karolin, przygotowano zaplecze budowy. Trwają rozbiórki oraz grodzenie terenu. Zabezpieczane są drzewa, które w tym miejscu będą zachowane. Wykonywana jest też kanalizacja.

Standardowe – dla tego etapu budowy – roboty przy przyłączach elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych toczą się już przy wszystkich zaplanowanych stacjach i wentylatorniach. Z kolei na terenie przyszłej stacji C01 Karolin dodatkowo zabezpieczane są budynki. Zamontowane zostały tutaj repery, czyli elementy służące do wykonywania pomiarów. To jeden z elementów systemu monitorującego oddziaływanie budowy na obiekty znajdujące się w pobliżu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie