REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawa zbiera pomysły na tworzenie ogrodów społecznościowych, parków i skwerów

  • Autor: UM Warszawa
  • 18 paź 2018 13:34
fot. Fotolia

Mieszkańcy Pragi-Południe, Targówka i Woli włączają się do projektu „Zieleń i kropka…lokalnie”. Podczas konsultacji wskazują, gdzie powinien powstać ogród społeczny, park lub skwer. Warszawiacy mają również szansę poznać bliżej zieloną cześć dzielnicy podczas spacerów z przewodnikami.

REKLAMA

- Tereny zieleni to nieodłączna część Warszawy i jej mieszkańców. Parki i lasy są atrakcyjną przestrzenią do odpoczynku i rekreacji. Dzięki zrównoważonemu rozwojowi miasta zieleń stanowi już 40 proc. powierzchni stolicy. Z uwagą słuchamy głosu warszawiaków, którzy przedstawiają swoje pomysły na miejsca pełne kwiatów, krzewów i drzew. Dzielą się swoimi opiniami za pomocą internetowych ankiet, a także podczas konsultacji prowadzonych na osiedlowych spotkaniach - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Druga edycja akcji „Zieleń i kropka… lokalnie” obejmuje Pragę-Południe, Targówek i Wolę. W ramach inicjatywy organizowane są spacery po okolicznych parkach. Mieszkańcy mają okazję poznać świat żyjących tam zwierząt i skorzystać z uroków jesiennej przyrody. Spotkania prowadzą doświadczeni przewodnicy, którzy zafascynowani miejską fauną i florą, opowiadają o najciekawszych elementach naturalnego środowiska. Dwa najbliższe spacery odbędą się w sobotę, 20 października, w parku Skaryszewskim i parku Moczydło:

godz. 10.30 - Spacer „Śladami Przyrody Dzielnicy Wola”, szczegóły tutaj;
godz. 14.30 - Spacer „Drzewoznawcy Dzielnicy Praga-Południe”, szczegóły tutaj.
Wstęp wolny. Kolejne spotkania będą zapowiadane na bieżąco na Facebooku Zieleń Warszawska.

Powiedz o swojej okolicy

W ramach konsultacji społecznych Warszawa gromadzi opinie na temat okolicznej zieleni dzielnic. Miasto sprawdza też, w jaki sposób mieszkańcy lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu w swojej okolicy.

– Zbieramy pomysły na tworzenie ogrodów społecznościowych, parków, skwerów i stawianie elementów małej architektury. Zależy nam, by jak najlepiej zagospodarować tereny zieleni. Odnowione miejsca mają spełnić oczekiwania mieszkańców. To niezwykle ważne, by przestrzeń była przystosowana do ich codziennych potrzeb – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Osoby, którym bliskie są tereny Woli, Targówka bądź Praga-Południe, mogą wziąć udział w internetowej ankiecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie