×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawiacy dowiedzą się jak "czytać drzewa"

  • Autor: UM Warszawa
  • 11 maj 2022 14:09
  • Aktualizacja: 11 maj 2022 14:10
Warszawiacy dowiedzą się jak "czytać drzewa"
Warszawiacy dowiedzą się jak "czytać drzewa", fot. shutterstock

Rusza cykl spacerów dendrologicznych „Jak czytać drzewa?”, organizowanego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. O tym, jak drzewa komunikują się między sobą i dbają o siebie oraz o ich roli w miejskim ekosystemie opowie miejski dendrolog Tomasz Maksym. Pierwszy spacer już w najbliższą niedzielę, 15 maja.

REKLAMA

To już kolejna edycja edukacyjnego popularnego cyklu spacerów „W koronach miasta”, uruchomionego przez ZZW jeszcze w 2019 r. W poprzednich latach mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w spacerach dendrologicznych po lesie łęgowym położonym nad Wisłą w obszarze Natura 2000 czy po wybranych warszawskich parkach, a w ramach akcji #KinoZZW obejrzeć filmy poświęcone stołecznym drzewom, które dostępne są obecnie na stronie Zarządu Zieleni(otwiera się w nowej karcie). Ukazały się również broszury edukacyjne na temat drzew i wpływu, jaki wywierają one na przestrzeń miejską, a przede wszystkim na jakość życia mieszkańców stolicy. 

Tym razem podczas spacerów to drzewa opowiedzą historię danego miejsca, a warszawski dendrolog z ramienia ZZW pokaże mieszkańcom, jak czytać drzewa. Mieszkańcy dowiedzą się o historii, która swe piętno potrafi wyryć w pniu i koronie. Porozmawiają o tym, czy drzewa mają uczucia, świadomość i swoje strategie przetrwania – zwłaszcza w trudnych miejskich warunkach. Posłuchają również o wykorzystywaniu produktów z drzew w dawnej Polsce, o wartości i pielęgnacji drzew oraz o ich prawidłowym sadzeniu. Na spacerach dendrolog zwróci też uwagę uczestników na „Drzewa Matki”, obecne w każdym skupisku zieleni. Podczas pierwszego spotkania, na przykładzie lipowej Matki, opowie historię najstarszego publicznie dostępnego parku w Polsce – Ogrodu Saskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie