×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawiacy przedstawią swoje pomysły na parki

  • Autor: UM Warszawa
  • 27 cze 2018 09:16
Warszawiacy przedstawią swoje pomysły na parki
fot. pixabay

Warszawiacy mogą już zgłaszać swoje pomysły dotyczące rozwoju parków na Żeraniu i Natolinie. Rozpoczęły się spotkania konsultacyjne, które pomogą stworzyć plany rozwoju tych terenów zieleni.

REKLAMA

Co powinniśmy zachować, a czego brakuje? Jak uporządkować teren? Jakich obiektów małej architektury oczekują warszawiacy? Na te i wiele innych pytań warszawscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy chcą znaleźć odpowiedź wspólnie z mieszkańcami. Spotkania konsultacyjne w związku z budową parku przy Kanale Żerańskim i zmianami w parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK odbędą się już w najbliższych dniach.

Rozpoczęły się prace nad konkursem na zagospodarowanie 14-hektarowego terenu zieleni nad Kanałem Żerańskim na Białołęce. Zgodnie z planem zagospodarowania, teren ten stanie się miejscem wypoczynku i rekreacji dla dzieci i dorosłych. Wytyczne do konkursu nie zostały jeszcze ustalone, ponieważ pierwszeństwo mają głosy warszawiaków.

W czwartek, 27 czerwca, o godzinie 17.00, Urząd Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w dyskusji na temat koncepcji stworzenia parku. Na spotkaniu warszawiacy będą szukać odpowiedzi na pytania:

Jaki charakter ma mieć park?
Co chcieliby robić w parku Żerańskim?
Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w parku?
W jaki sposób park powinien być skomunikowany z otoczeniem?

Zmiany czekają również teren graniczący z lasem Kabackim. W tym celu planowane zmiany konsultowane są z mieszkańcami Natolina. Pierwsze opinie wyrażone zostały już na niedzielnym spotkaniu, 24 czerwca. Wkrótce warszawiacy będą mieli kolejne szanse przekazania swoich uwag. Spotkania odbędą się we wtorek, 26 czerwca, o godz. 18.00 w Natolińskim Ośrodku Kultury, 3 lipca o godz. 15.00 oraz 21 lipca o godz. 10.00 w parku, w punkcie konsultacyjnym przy górkach rowerowych. Wszyscy mieszkańcy zaproszeni są  do udziału w dyskusji i odpowiedzi na pytania:

Co powinno się znaleźć w parku?
Co zachować, a czego brakuje?

W planach jest uporządkowanie terenu, wzbogacenie zieleni o nowe nasadzenia oraz doposażenie parku w elementy małej architektury. Wszystkie prace przeprowadzone zostaną z poszanowaniem istniejącej zieleni. Ponadto park wzbogaci się o elementy nawiązujące do historii i bohaterów tego miejsca, czyli Cichociemnych, dlatego też kolejnym krokiem będą warsztaty i akcje edukacyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie