REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Warszawski biurowiec Villa Metro z niezwykłą fasadą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 lis 2017 11:12
Warszawski biurowiec Villa Metro z niezwykłą fasadą
fot. mat. prasowe

Villa Metro, inwestycja biurowo-usługowa na warszawskim Mokotowie, osiągnęła kolejny etap budowy. Odsłonięto elewację projektu o ciekawej formie architektonicznej, który wkomponowuje się w zabudowę miejską okolicy. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia DA Dziuba Architekci.

REKLAMA

Villa Metro, inwestycja biurowo-usługowa na warszawskim Mokotowie, osiągnęła kolejny etap budowy. Odsłonięto elewację projektu o ciekawej formie architektonicznej, który wkomponowuje się w zabudowę miejską okolicy.

Nowy biurowiec, powstający w narożniku ul. Puławskiej i nowo projektowanej ulicy łączącej Puławską z przedłużeniem KEN - ul. Bukowińską, zaplanowano oddać do użytku w maju 2018 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Fundamental Group.

Inwestorem Villa Metro jest Reform Company 3 Sp. z o.o., należąca do grupy będącej m.in. właścicielem centrum handlowego Blue City i kompleksu biurowego Blue Office.

Nadzór techniczny ze strony Inwestora prowadzi firma ARUP. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia DA Dziuba Architekci, która zaprojektowała Villa Metro jako budynek biurowy klasy A+.

Jak podkreśla Karol Dziuba - Głównym założeniem projektowym było uspokojenie i ujednolicenie bryły zdeterminowanej trudnym kształtem nieregularnej narożnej działki, a także stworzenie harmonijnego i eleganckiego budynku, który złagodzi wielowątkowość otoczenia. Całkowicie przeszklona fasada „opakowana” została charakterystyczną romboidalną strukturą w kolorze przygaszonej bieli. Struktura ta, jako graficzne przełożenie na rysunek elewacji liter VM, w założeniu ma stać się znakiem rozpoznawczym biurowca Villa Metro. Po odsłonięciu elewacji widać, że założenia projektowe zostały spełnione, a budynek będzie stanowić rozpoznawalny obiekt na mapie Warszawy. Jednocześnie z fasadą budynku korespondują przebudowane przez inwestora wejścia do metra Wilanowska.

Budynek będzie mieć 8 pięter biurowych i dodatkowo 2 kondygnacje podziemne. Parter zostanie przeznaczony dla handlu i usług. Powierzchnia całkowita wyniesie 11 tys. mkw., natomiast powierzchnia biur zajmie ponad 7 tys. mkw.

- Villa Metro będzie jednym z nielicznych w Warszawie biurowców, który spełni normy Certyfikatu LEED Gold z uwzględnieniem rygorystycznych wymogów międzynarodowego systemu certyfikacji budynków pod kątem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponadto LEED stanowi formalne potwierdzenie planowanej wysokiej jakości i solidności wykonania budynku, z czego jesteśmy bardzo dumni jako generalny wykonawca– mówi Marek Borowy, kierownik kontraktu z Fundamental Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie